Akıllı Telefonlardan da Koronavirüs Bulaşabilir

Akıllı Telefonlardan da Koronavirüs Bulaşabilir
Akıllı Telefonlardan da Koronavirüs Bulaşabilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Virüsler İçin Uygun Bir Ortam 

Akıllı telefonların ekranları belki de gün içerisinde en çok dokunduğumuz şeylerin başında geliyor. Bu nedenle de sürekli olarak kirlenen ve mikrop yuvasına dönen telefon ekranlarını düzenli olarak dezenfekte etmek gereklidir. İngiliz uzmanlar günde en az iki defa telefon ekranlarının silinmesini tavsiye ediyor. Telefonlar gibi bilgisayar klavyelerinin de bu şekilde temizlenmesi gereklidir. Ayrıca ellerimizi 2 saatte bir en az 30 saniye yıkamak da büyük bir tedbir sağlayacaktır.

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan binlerce insanın ölümüne neden olan Koronavirüsün yarasalardan insanlara geçtiği tahmin ediliyor. Yarasaların virüs taşıma yatkınlığının bulunmasının buna olanak sağladığı da uzmanlar tarafından ifade ediliyor. Ancak Çinliler uzun bir süredir bu canlılarla beslenmekteydi. Dolayısıyla virüsün başka bir ara canlıdan geçmiş olabileceği de vurgulanıyor.

Bu konuda nesli tükenmekte olan pangolinler ise şüpheli konumunda yer alıyor. Yasadışı satışı en yüksek olan canlı türünden olan pangolinlerin genetik yapıları da buna müsait görünüyor. Ancak tüm bunların varsayımın ötesine geçemediğini ifade etmekte fayda var. Kesin bir araştırma sonucu ortaya çıkmadıkça tüm bunlar meçhullüğünü korumaya devam edecektir.

Koronavirüs aşısı bulunana kadar vatandaşların son derece dikkatli olması ve hijyene önem vermesi gereklidir. Özellikle risk grubundakilerin daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Akıllı Telefonlardan da Koronavirüs Bulaşabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın