Akşener Kendini Karantinaya Aldı

Akşener Kendini Karantinaya Aldı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener yakın korumasının corona virüs testinin pozitif çıkmasından sonra kendini karantinaya aldığı bilgisine ulaşıldı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener son dönemde Türk siyasetinde pek görülmeyen davranışlara imza atıyor. İlk önce daha önceki yıllarda partisinde görev yapmış bir şahsın Binali Yıldırım eşine karşı söz ettiği çirkin ifadelerden dolayı tüm sorumluluğu üzerine alarak Binali Yıldırım’ı ve eşini arayarak bizzat özürlerini iletmişti.

Daha sonra ise Ayasofya’nın Danıştay kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Camii olarak ibadete açılması sonrasında samimi açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan’ın bu kararı kesinlikle veremeyeceğini ifade eden Meral Akşener daha sonra yanıldığını itiraf etmiş ve katıldığı televizyon programında Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bu kararından dolayı kutlama nezaketini ve cesaretini göstermişti.

Etrafındakileri Riske Atmamak Adına Kendini Karantinaya Aldı

Meral Akşener’in en son davranışı ise yine büyük taktir topladı. Yakın korumalığını yapan bir polis memurunun corona testinin pozitif çıkması sonucu Meclis’te ki 15 Temmuz etkinliğine katılmayacağını açıklayan Meral Akşener çevresindekileri riske atmamak adına kendini karantinaya aldığını açıkladı. Meral Akşener’e yapılan test her ne kadar negatif çıksa da Genel Başkan insanları hiçbir suretle riske atmamak adına kendin evinde karantinaya aldığı bilgisi paylaşıldı.

Meral Akşener’in bu duyarlı tavrı son dönemde ülkemizde insanların tedbirlere uyma noktasında gösterdikleri duyarsızlığı da çok iyi bir karşılık olduğu yorumları yapılıyor.  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in son dönemde çizdiği anlayışlı ve iyimse profilin halk tarafından oldukça iyi karşılandığı görülüyor. Seçimden hemen sonra iyi Parti oyları yüzde 5-6 seviyesinde gösterilirken son yapılan anketlerde çıkan durum ise oldukça şaşırtıyor.

İyi Parti Barajı Geçiyor

Son dönemde yapılan anketlerde İyi Parti oy oranının yüzde 11’lere kadar çıktığı iddia ediliyor. İyi Parti’nin oy oranında ki bu yükselişte ise Meral Akşener’in son dönemde ortaya koyduğu yapıcı ve ılımlı siyaset anlayışının oldukça önemli bir yeri olduğu ifade ediliyor. Bu durumun ne kadar daha devam edeceği ise odlukça merak uyandırıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.