Altın Karaborsaya Düştü

Altın Karaborsaya Düştü
Altın Karaborsaya Düştü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gram Altın 315 Lira Seviyesinde

Korona virüs salgınından ötürü tüm dünyada ekonomi piyasaları alt üst oldu. Virüs sadece insan sağlığını değil, ekonomiyi de kötü etkiledi. Borsa ve diğer yatırım araçları düşerken altın ise hızlı bir yükseliş kaydetti. İç piyasalarda gram altın 340 liraya kadar çıktı. Hatta 400 liraya çıkacağı söylentileri çıktı. Bunun üzerine vatandaş piyasadan altın stokladı.

Ancak beklenen olmadı ve gram altın 299 lira seviyesine kadar düştü. Vatandaş altınını bozdurmadığı gibi almaya da devam etti. Sonrasında ise yeniden yükselişe geçti. Bugün itibariyle altının gramı 315 liradan alıcı buluyor. Ancak yeniden 340 lira seviyesine kadar yükselmesi bekleniyor. Bu nedenle de piyasada altın bulmak oldukça güç. 

Elinizdeki Altını Satmayın

Altın fiyatlarındaki düşüşler kalıcı değil ve yeniden yükseliş bekleniyor. Bu nedenle vatandaş elindeki altını satmıyor ve satmaması tavsiye ediliyor. Salgın devam ettiği sürece piyasalar yüksek devam edecektir. Ancak salgın sona erdiğinde piyasalarda sert düşüş yaşanacaktır. Vatandaş bur süreçte sabırla beklemeli ve uzun vadeli yatırım yaptığını unutmamalıdır. 

Dünyada altın ve gümüş stoku azalmaya devam ettiği için en çok kazandıran emtia olacaktır. Bu nedenle vatandaş mümkünse altına, gücü yetmeyen ise gümüşe yatırım yapmalıdır. İlerleyen dönemde gümüş dolardan kıymetli olacaktır.

Altın Karaborsaya Düştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın