Otomotiv Devleri Türkiye’de De Üretime Ara Verdi

Otomotiv Devleri Türkiye’de De Üretime Ara Verdi
Otomotiv Devleri Türkiye’de De Üretime Ara Verdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fabrikalar Kapanıyor

Korona virüs salgının dünyayı ciddi şekilde etkisi altına alması üzerine otomotiv devleri üretime ara verme kararı almıştı. İlk olarak Çin’de uygulanmaya başlanan karar daha sonra Avrupa’da da uygulanmaya başlandı. Böylece fabrikalardaki çalışanların bir araya gelmesi önlenmektedir. Bu süreçte virüs nedeniyle insanlar dışarı çıkmadığı için otomotiv alım satımlarında da talep yoktur. Fabrikalar işçi sağlığı ve piyasa koşullarını düşünerek faaliyetine ara vermekte bir sakınca görmemektedir.

Ülkemizde de Marmara Bölgesi otomotiv fabrikalarının yoğunlukla bulunduğu yerlerdir. Korona virüs salgının ülkemizde de görülmesi nedeniyle çok sayıda uluslar arası marka üretime ara verme kararı aldı. 

Toyota, Ford, Fiat, Karsan, Honda, Hyundai, Renault, Mercedes Benz markaları fabrikalarında üretimi durdurma kararı aldı. Ayrıca bu markalara yedek parça üreten fabrikalar da üretime ara verdiği için üretimde devamlılık sağlanamamaktadır. Dolayısıyla şu dönemde üretime ara vermek daha avantajlıdır. 

Yalnızca Bursa’daki Tofaş fabrikası üretime devam etmektedir. Fabrikalarda alınan önlemler ile çalışanlar üretime devam edecektir. Bu fabrikada dünyaya ihraç edilen araçlar üretilmektedir. 

Çalışanlara İzin

Fabrikalarda çalışan işçilere belirli süre ile ücretsiz izin verildi. Kritik noktalarda görev yapanlar ise evden çalışmaya devam edecekler. Markaların yöneticileri ile büro çalışanları görevlerini evden yapacaktır.

Otomotiv Devleri Türkiye’de De Üretime Ara Verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın