Altın Rekorunu Tazeledi! Çeyrek Altın Zirveyi Gördü

Altın Rekorunu Tazeledi! Çeyrek Altın Zirveyi Gördü
Altın Rekorunu Tazeledi! Çeyrek Altın Zirveyi Gördü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeyrek Altın 495 Lirayı Gördü

İran komutanının Irak’ta öldürülmesinin ardından piyasalar da tepki vermeye başladı. Amerikan doları ve altında yükseliş başladı. Altının gram fiyatı gün içerisinde 304 liraya kadar çıktı. Çeyrek altın ise 495 lira seviyesini gördü. Uzmanlar ise uluslar arası alanda yaşanan gerilimin devam etmesi halinde altın fiyatlarında artışın devam edeceğini öngörüyor. 

Altın ile birlikte yükselen yatırım araçlarından birisi de Amerikan Doları oldu. Dolar 5,97 seviyesini görürken psikolojik sınır olan 6 lira seviyesini zorladı. Güvenli yatırım araçlarından birisi olan altın 2020 yılında da güvenli liman olmaya devam ediyor. 

Altın ve dolar günü yükselişle kapatırken Borsa İstanbul’un günü düşüşle kapatması da dikkatlerden kaçmadı. Uluslar arası alanda yaşanan çatışmalar Türkiye piyasalarında da çalkalanmalara neden oluyor. bu nedenle borsa alanında yatırım deneyimi ve bilgisi olmayan yatırımcıların son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. 

Uluslar arası piyasada yaşanan dalgalanmalar iç piyasada fiyatlar genel düzeyinde de artışların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu da enflasyonun artmasına neden oluyor. Ülke ekonomisinin dış gelişmelerden olabildiğince az etkilenmesi için gerekli çalışmalar da yapılacaktır. Böylelikle hedeflenen tek haneli enflasyon oranı ile ideal büyüme rakamlarına ulaşılması pek ala mümkün olacaktır.

Altın Rekorunu Tazeledi! Çeyrek Altın Zirveyi Gördü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın