Çocuğunu Okutamayanlar 900 Liraya Kadar Destek Alabilir

Çocuğunu Okutamayanlar 900 Liraya Kadar Destek Alabilir
Çocuğunu Okutamayanlar 900 Liraya Kadar Destek Alabilir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okul Öncesinden Üniversite Öğrencisine Kadar Destek

Maddi yetersizliklerden ötürü çocuğunu okutamayan ailelere devlet desteği sağlanmaktadır. Okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri için eğitim desteği veriliyor. Ülkemizde lise mezunu olana kadar yani 12 yıl eğitim zorunludur. Her ne kadar eğitim zorunlu olsa da eğitim masraflarını karşılamayan aileler çocuklarını okutamıyor. İşte bu yüzden devlet tarafından ailelere eğitim desteği sağlanıyor.

Nereye Başvuru Yapılabilir?

Çocuğuna eğitim aldırmak için zorluk çeken aileler Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı il müdürlüklerine başvuru yapabilirler. Başvuru esnasında maddi durumlarının yetersiz olduğunu ispatlamalıdırlar. Bu şartlar sağlanırsa eğitim desteği alınabilecektir. Kaymakamlıkların sosyal yardımlaşma bürolarına da başvuru yapılabilir.

Okul öncesi çocuklar için 500,00 TL, İlköğretime devam eden çocuk için 750 TL, Ortaöğretime devam eden çocuk için 800 TL ve Üniversiteye devam eden çocuk için 900 TL destek ödenecektir.

Bu desteklerden maddi durumu en kötü olan aileler yararlanacaktır. Eve giren gelir ne kadar düşükse destek alma ihtimali o kadar yüksektir. Bir çocuk için destek alan ailelerin diğer çocukları için destek alma ihtimali düşecektir. Bu şekilde yapılan değerlendirme sonucun da sınırlı sayıdaki aile çocukları için destek alabilecektir.

Çocuğunu Okutamayanlar 900 Liraya Kadar Destek Alabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın