Anaokulunda Dini Eğitim İçin Pilot Uygulama Başladı

Anaokulunda Dini Eğitim İçin Pilot Uygulama Başladı
Anaokulunda Dini Eğitim İçin Pilot Uygulama Başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet Eğitim Verecek
Yalova Valiliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan protokol kapsamında anaokullarında dini eğitim başlatılıyor. Görevlendirilen Diyanet personeli tarafından haftada 6 saat Arapça ve din bilgisi dersi verilecek. 

“Dinimi Seviyorum, Öğreniyorum” adıyla başlatılan proje, ilk olarak Yalova’da uygulanacak. Pilot uygulamadan alınan başarıya göre de proje yaygınlaştırılacaktır. MEB’e bağlı bir devlet okulunda  “Dini Eğitim Sınıfı” oluşturuldu.

Anaokulu öğrencilerine manevi değerler küçük yaşta öğretilecek. Dini ve ahlaki değerlerin kazandırılması amacıyla çocuklara eğitim verilecek. Türk toplumunun gelenek görenekleri, İslam ahlakı gibi konularda çocuklar çekirdekten yetiştirilecek. 

4-6 yaş grubunda bulunan öğrenciler için 12-18 kişilik okul öncesi sınıfları oluşturulacak. Müftülük tarafından seçilen öğreticiler tarafından eğitimler verilecek. Öğrencilere haftada 6 saat dini eğitim verilmekle başlanacak. 

Dini eğitimin yanı sıra Atatürk, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisi aşılanacak. Milli ve manevi değerlere bağlı, dürüst, çağdaş, hak ve sorumluklarını bilen, saygılı ve hoşgörülü bireyler yetiştirilmesi amaçlanacak. Bu başlıklar baz alınarak müftülük tarafından müfredat belirlenecek. Çocukların yaş grubuna ve ilgi alanlarına göre eğitimlerin içeriği desteklenecek. Gerekli denetimler de müftülük tarafından yapılacak.

Pilot olarak uygulanan bu sınıfın başarılı olması halinde dini eğitim yaygınlaştırılabilecek. Yalova’da başlayan uygulama diğer illere de taşınacak.

Anaokulunda Dini Eğitim İçin Pilot Uygulama Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın