AÖF Kayıt Yenileme Pazartesi Başlıyor

AÖF Kayıt Yenileme Pazartesi Başlıyor
AÖF Kayıt Yenileme Pazartesi Başlıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde üniversite eğitimini Açık Öğretim şeklinde sürdüren yüzbinlerce öğrenci bulunuyor. Bu doğrultuda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt yenileme dönemi merakla bekleniyordu. Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan takvime göre bahar dönemi kayıt yenileme dönemi 17 Şubat Pazartesi günü başlayıp 28 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek. Öğrenciler bu süre zarfında derslerini seçerek ücretlerini ödeyerek kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmiş olacaklar.

Kayıt Yenileme Ücretleri 220 TL

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt yenilemek isteyen öğrenciler ilk olarak kurumun internet adresinden kendi bilgi ve şifreleri ile girerek ders seçimi yapmaları gerekiyor. Burada adaylar kredi durumlarına göre ders seçimlerini yaptıktan sonra 220 TL dönem eğitim gideri ücreti ve seçilen ders ve kredi sayısına göre oluşan ücreti ödemeleri gerekiyor. Bu ücret ödenmeden kayıt işleminin tamamlanmadığı unutulmamalıdır. Bu sebeple adaylar hem ders seçimi aşamasında hem de para ödememe noktasında dikkatli davranmaları gerekiyor. Öğrenciler ders seçimi yaparken en fazla 45 kredilik ders seçebiliyor.

Bu aşamadan sonra kayıt işlemi sonlanmış oluyor. Anadolu Üniversitesi uzun bir süredir seçilen derslerin kitabını dağıtmıyor. Bu kitaplar üniversitenin resmi sitesinin Anadolu eKampüs sekmesinde elektronik ortamda sunulmuş oluyor. Vaktinde kayıt yenileme yapmayan adaylar bahar dönemi için haklarını kaybetmiş oluyor.

AÖF Kayıt Yenileme Pazartesi Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın