Emeklilere Banka Promosyonu İçin Kötü Haber

Emeklilere Banka Promosyonu İçin Kötü Haber

Geçtiğimiz haftalar emeklilerin 2020 ve 2021 yılı promosyonları için resmi görüşmelerin Şubat ayında yapılacağı haberlerine yalanlama geldi.

Ülkemizde milyonlarca emekli 2020 yılı banka promosyon anlaşması haberini bekliyordu. Fakat geçtiğimiz haftalarda Çalışma Bakanlığı ve Türkiye Bankalar Birliği arasında emeklilerin 2020 ve 2021 yılı maaş promosyon görüşmelerinin Şubat ayının sonunda yapılacağı ve bir önceki anlaşmaya göre çok daha yüksek bir emekli maaş promosyon anlaşmasının yapılacağı iddia edilmişti.

Birçok emekli ise bu haberler sonrasında yapılacak görüşmeleri dört gözle bekler olmuştu. Fakat Türkiye Bankalar Birliği emeklilere promosyon rakamının belirlenmesi ile ilgili kurum veya kuruluşlarla herhangi bir çalışmalarının olmadığını açıklaması ile birlikte emekli cephesinde büyük bir hayal kırıklığının yaşandığı görülüyor. Çalışma Bakanlığı ise konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadığı görülüyor.

Promosyon Görüşmeleri Martta Olacak İddiası

Türkiye Bankalar Birliği tarafından emekli maaş promosyon görüşmelerinin ne zaman yapılacağına ilişkin resmi bir açıklama yapılmasa da 13 milyon emekliyi yakından ilgilendiren görüşmelerin Mart ayından yapılacağı ve Nisan ayında promosyon ödemelerinin yapılmaya başlanacağı açıklandı.

Bakanlık ve Türkiye Bankalar Birliği arasında resmi görüşmelerin henüz başlamamış olmasına rağmen resmi olmayan görüşmelere göre bu sene en düşük promosyon miktarının 500 TL’yi aşacağı ön görülüyor. Bir önceki anlaşmada  bankaların tahmin ettiklerinden daha çok fayda sağlamaları nedeniyle bu sene anlaşmaya daha istekli oldukları belirtiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.