AÖL Sınav Tarihleri Açıklandı

AÖL Sınav Tarihleri Açıklandı
AÖL Sınav Tarihleri Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sınavlar Başlıyor

Çeşitli sebeplerle lise eğitimine örgün olarak devam edemeyenler açık öğretim liseleri üzerinden eğitimlerini tamamlıyor. İşte bu kişiler okula gitmiyor ancak sınavlara girip başarılı olarak kredilerini tamamlamayarak lise mezunu olabilecekler. AÖL sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. MEB bu döneme ilişkin sınav takvimini açıkladı.

AÖL 2019-2020 eğitim öğretim dönemi, 1. dönem sonu sınavları 07- 08 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavlara girecek kişiler için sınav giriş yerleri 4 Aralık tarihinde internet üzerinden erişime açılacaktır.

Öğrenciler lisede seçtikleri alanlardan ilgili derslerin sınavına gireceklerdir. Meslek lisesi ya da imam hatip lisesi gibi lise türlerinde okuyan öğrenciler hem meslek derslerinden hem de fen bilimleri derslerinden sınava gireceklerdir. Mezun olmak için toplamaları gereken kredi hem genel derslerden hem de meslek derslerinden ayrı ayrı tamamlanmalıdır.

AÖL öğrencileri girdikleri sınavlarda başarılı olarak gereken krediyi tamamlamalıdır. Böylece mezun olmaya hak kazanacaklardır. Mezun olan kişiler son sınav tarihinden 2-3 ay sonrasında diplomalarını alabilecektir. Diplomalar her ildeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından verilecektir.

Açık öğretim liselerinden alınan diplomalar örgün eğitim veren liselerden alınan diplomalarla aynı özelliklere sahiptir. Üniversite sınavına girerek eğitimlerine yeniden örgün olarak devam etme şansları mevcuttur.

AÖL Sınav Tarihleri Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın