Öğretmenler Günü Başöğretmenin Huzurunda Kutlandı

Öğretmenler Günü Başöğretmenin Huzurunda Kutlandı
Öğretmenler Günü Başöğretmenin Huzurunda Kutlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

81 İlden Öğretmenler Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile beraberindeki kalabalık heyet öğretmenler günü hasebiyle Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Selçuk’a 81 ilden gelen öğretmenler ile bürokratlar eşlik etti. Bakan Selçuk, mozoleye çiçek bıraktıktan sonra ziyaret defterine hissiyatlarını yazdı. Bakan Selçuk, Atatürk’ün çizdiği yolda kutlu yürüyüşe devam edeceklerini ifade etti.

Yurt genelinde de düzenlenen çeşitli programlar ile öğretmenler günü kutlanmaya devam ediyor. Bugün Pazar olması nedeniyle okullarda kutlamalar yapılamıyor olsa da Pazartesi günü öğrencilerin öğretmenlerini tebrik edeceklerini söyleyebiliriz.

En kutsal mesleklerden birisini ifa eden öğretmenlerin toplum içerisinde hak ettikleri değeri bulması için de çalışmalar yürütülmesi gerekiyor. Bu değer elbette ki maddi kazanımlarla ölçülemeyecek derecede yücedir. Bir toplumun eğitilmesi ve şekle sokulması açısından son derece kritik bir görev ifa eden öğretmenlerimiz maalesef ki hak ettikleri değeri görmekte güçlük çekiyor. Bir çocuğun hayatında unutamayacağı kimselerden olan öğretmenler kendi kişisel tatminlerini dahi yaşamakta güçlük çekiyor.

Hali hazırda pek çok özlük haklarında sorun yaşayan öğretmenlerimiz bunların yanı sıra velilerden ve diğer meslek gruplarından da hak ettikleri itibarı görmekte zorlanıyorlar. İşte bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı çok daha fazla çalışmalı hem öğretmenleri hem de tüm eğitim sistemini ileri noktalara taşımalıdır.

Öğretmenler Günü Başöğretmenin Huzurunda Kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın