Askeri Alımların İlki 2020 MSÜ Başvuruları Başladı!

Askeri Alımların İlki 2020 MSÜ Başvuruları Başladı!
Askeri Alımların İlki 2020 MSÜ Başvuruları Başladı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MSÜ Sınavı

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) öğrencisi olmak isteyenler için ÖSYM üzerinden sınav başvuruları alınmaya başlandı. Başvurular 7 Ocak yani bugün itibariyle başladı ve 1 ay süreyle devam edecektir. Son başvuru tarihi 10 Şubat olarak belirlenmiştir. Adaylar bu tarihler arasında ÖSYM AİS sistemi üzerinden başvurularını yapacaktır. Başvuru yapıldıktan sonra sınav ücreti olan 100 lira banka kanalıyla ödenecektir. Başvuru süresi içinde sınav ücreti ödemelerinin de yapılması gerekir. 

Başvuru yapan öğrenciler Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) öğrencisi olabilmek için yazılı sınava girecektir. MSÜ tarafından Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapılacaktır. Sınav tarihi 29 Mart 2020 Pazar günü olarak belirlenmiştir. Adaylar bu tarihe kadar sınava hazırlanmalıdır. Sınav sonuçlarının açıklanması ile MSÜ’ye alınan adaylar da belli olacaktır. 

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci yetiştiren yükseköğretim kurumudur. Bu nedenle lise mezunu olan adaylardan öğrenci almaktadır. MSÜ açılmadan önce askeri öğrenciler Kara Harp Okullarından yetişiyordu. Askeri lise öğrencileri direkt olarak kara harp okuluna giderken, lise mezunları için de kontenjan ayrılıyordu. Ancak bu sistem 2016 yılında kaldırıldı ve Milli Savunma Üniversitesi kuruldu. MSÜ’ye alınan öğrenciler sadece lise mezunlarından seçilmektedir. İşte yapılacak olan bu sınav asker olmak isteyen öğrenciler için büyük önem arz ediyor.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı Başvuru Kılavuzu sona erdi.

Askeri Alımların İlki 2020 MSÜ Başvuruları Başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın