Avrupa’da Corona Virüsten İlk Ölüm Geldi

Avrupa’da Corona Virüsten İlk Ölüm Geldi
Avrupa’da Corona Virüsten İlk Ölüm Geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Wuhan kentinde görülen ve yaklaşık 1 aylık sürede 1500’den fazla kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü korku salmaya devam ediyor. Aşı çalışmalarının oldukça yoğun şekilde yapılmasına rağmen 15 aydan önce tam etkili bir aşının gerçekleşmeyeceğinin açıklanmasından sonra birçok ülkenin virüsünü kendi ülkelerine girmemesi adına yoğu n bir çaba sarf ettiği görülüyor.

Fakat başta Çin Halk Cumhuriyeti hükümetinin aldığı yoğun önlemler olmak üzere dünya çağında alınan önlemlere rağmen virüsün başka ülkelere de yayılmaya başlaması dünya genelinde paniğe sebep oldu. Bugün itibari ile Corona virüsü sebebiyle Avrupa’da ilk resmi ölümün gerçekleştiği haberi geldi. Fransa’da 80 yaşında ki Çinli bir turist Corona virüsü sebebiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Haberin duyulması ile Avrupa da panik durumunun arttığı belirtiliyor.

Türkiye En Güvenilir Ülkeler Arasında

Corona virüsü resmi rakamlara göre 1500’ün üzerinde ölüme sebep olurken resmi olmayan rakamlara göre bu sayının çoktan 5 binli seviyeleri geçtiği belirtiliyor. Ülkemiz ise Corona virüsünün etkili olmaya başladığı ilk günden itibaren aldığı etkili ve yerinde önlemler sayesinde dünya genelinde ki en güvenilir ve riskin en az olduğu ülkeler arasında gösteriliyor. Eğer virüs dünya çağında bir salgın haline gelirse bir milyona yakın can kaybı yaşanabileceği iddia ediliyor.

Avrupa’da Corona Virüsten İlk Ölüm Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın