Avrupa’da Panik Hat Safhaya Ulaştı

Avrupa’da Panik Hat Safhaya Ulaştı
Avrupa’da Panik Hat Safhaya Ulaştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korkulan oldu ve ölümcül Corona virüsü dünya genelinde yayılmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz hafta virüsün yayılma hızının azaldığını açıklamıştı fakat daha bu açıklamanın üzerinden bir hafta geçmeden Dünya Sağlık Örgütü virüsün salgın riskinin hiç olmadığı kadar yaygın bir seviyeye ulaştığını açıkladı.

İtalya’da son bir haftada Corona virüsü sebebiyle ölen kişi sayısı 5’e yükselirken bu durum yaşlı kıtada panik havasının en üst seviyeye ulaşmasına neden oldu. İtalya’da birçok spor müsabakası ve sosyal etkinlik ertelenirken virüsünü Avrupa’ya yayılması halinde yaşlı nüfus sayısının yüksekliği nedeniyle can kaybının çok daha fazla olabileceği ifade ediliyor.

İran’da Virüs Hızla Yayılıyor

Dünya genelinde Çin dışlında virüsün en etkili olduğu ve hızla yayıldığı ülkelerin başında ise komşumuz İran geliyor. Resmi rakamlara göre İran’da Corona virüsü sebebiyle 12 kişinin hayatını kaybettiği ifade edilirken İran’ın yarı resmi ajansı olan ILNA ise ölü sayısının 50’yi aştığı her geçen saat artmaya devam ettiğini iddia eden bir haber yayınladı.

İran’da 250 kişi virüs sebebiyle hastalık kaparken bu sayının 2 haftalık kuluçka dönemi sonrasında binlere ulaşabileceği ifade ediliyor. Ayrıca sınırların kapanmanda önce Türkiye’ye çok sayıda İran vatandaşının geldiği için ülkemizde de hafifte olsa bir panik havasının yaşandığı görülüyor.

Avrupa’da Panik Hat Safhaya Ulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın