Aynı Anda 2 İşte Çalışanların Emeklilik Hesabı

Aynı Anda 2 İşte Çalışanların Emeklilik Hesabı
Aynı Anda 2 İşte Çalışanların Emeklilik Hesabı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırılan Primler Dikkate Alınır

Bir kişi çalıştığı şirketin kabul etmesi durumunda ve çalışma saatlerinin uyması durumunda başka işlerde de çalışabilir. Bu durumda iki yerden yatırılan toplam gün sayısı 30’u geçebilir. Ancak emekliliğe esas olan değerlendirmede sadece 30 gün olarak hesaplanacaktır.

Yatırılan primlere gelince ise primlerin birleştirmesi yapılabilmektedir. Bu sayede emeklilik maaşının daha yüksek olması mümkün olabilmektedir. Fakat bu durumda da bir üst sınır belirlenmiştir. Bu tutar prime esas kazancın 19 bin 188 olarak belirlenen tavan tutarını aşmayacaktır. Böylelikle emeklilik aylığı da artmış olacaktır. 

Aynı anda iki işyerinde çalışmak emekliliğin daha erken gelmesini sağlamayacaktır. Bu konuda toplumda olan yanlış bir kanı söz konusudur. Ayrıca iki işte birlikte çalışmak son derece yorucu olmakla birlikte riskleri de beraberinde getirmektedir. Zira kişiler yorgunluğa bağlı olarak dikkat eksikliği yaşamakta ve bu da iş kazalarına neden olabilmektedir. Verimliliği de düşürecek olan bu durum karşısında genellikle işverenler de rıza göstermemektedir. Çalışanların da kendi sağlıklarına dikkat etmeleri açısından bu konuları değerlendirmeleri gerekmektedir.

Günümüzde emeklilik prim sayısının doldurulması ya da günün doldurulması zor değildir. Ancak yaş şartı ilerlediği için emekliliğin gecikmesi ve daha uzun süreler çalışılması söz konusu olmaktadır.

Aynı Anda 2 İşte Çalışanların Emeklilik Hesabı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın