Efsane İndirimler İsmi Nereden Geliyor

Efsane İndirimler İsmi Nereden Geliyor
Efsane İndirimler İsmi Nereden Geliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efsane indirimler İsmi Nereden Geliyor?

Ülkemizde tepkilere neden olan kara Cuma adlandırması aslında ABD’de alışveriş indirimleri nedeniyle yaşanan trafik sonrası ortaya çıkmış bir kavramdır. 1961 yılında yapılan indirimler neticesinde sokaklardaki trafik artmış ve ABD vatandaşları için çileli bir hale dönüşmüştür.

Bunun üzerine Efsane indirimler kavramı ortaya çıkmıştır. Ülkemizde ise Cuma’nın mübarek gün olarak kabul edilmesi nedeniyle bu isimlendirme yerine muhteşem Cuma, efsane Cuma gibi isimlemeler kullanılmaktadır.

İndirimlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Küresel alışveriş çılgınlığında gerçekten büyük indirimler söz konusu olmaktadır. Ancak bazı satıcıların fiyatları önce şişirdikleri sonrasında indirime gittikleri de görülmektedir. İşte bu tür durumlarla karşılaşmamak için aynı ürünün farklı noktalardaki fiyatlarını karşılaştırmanızı tavsiye ederiz. 

Ayrıca alışveriş yapacağınız adreslerin güvenilir olmasına da dikkat etmelisiniz. Satıcının bireysel güvenilirliğinin yanı sıra platformun güvenilirliği de oldukça önemlidir. Bu nedenle internet sayfalarında bulunan linklerin önünde kilit işaretinin bulunmasına özen gösterilmelidir. 
Kredi kartı bilgilerinin çalınması ihtimaline karşın da sanal kart kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Böylelikle kaybın sınırlı tutulması da sağlanmış olacaktır.

Belirleyeceğiniz şifrelerin de sıradan denemelerle bulunabilecek 1234 gibi şifreler olmamasına da özen gösteriniz. Aksi takdirde ödemeler çekildikten sonra yapacaklarınız oldukça sınırlı olacaktır.

Efsane İndirimler İsmi Nereden Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın