Bilsem 2020 1. Sınavları Ne Zaman

Bilsem 2020 1. Sınavları Ne Zaman
Bilsem 2020 1. Sınavları Ne Zaman
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİLSEM Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel yetenekli öğrencileri belirlemek ve yeteneklerini geliştirmek için BİLSEM sınavları yapılmaktadır. BİLSEM sınav takvimi MEB tarafından açıklandı. Bu sınav senede iki kez yapılmaktadır. 2020 BİLSEM İlk sınavları 4 Ocak-19 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Sonuçların ise 22 Nisan’da açıklanması planlandı. 

BİLSEM ikinci sınavları ise bireysel BİLSEM olarak yapılmaktadır. Burada bireysel değerlendirme sınavı yapılır. Bunlar ise 1 Haziran ile 28 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Sonuçların ise 4 Eylül 2020’de açıklanacak. 

Başvuru Usulü

Bilsem sınavına girmek isteyen öğrenciler için öğretmenler aracılığıyla başvuru yapılacaktır. Başvuru ücretini yatıran veliler öğretmenlerden başvuru yapmasını isteyecektir. E okul sistemine 25 Kasım-6 Aralık tarih aralığında başvurular yapılmıştır. Değerlendirme sonuçları ise 25 Aralık tarihinde açıklanacaktır. Değerlendirmeye alınan kişiler sınava çağrılacaktır. 

İlkokul 1., 2. ve 3. sınıf düzeyindeki öğrenciler için sınav dijital ortamda yapılacaktır. Ön değerlendirmeden sonra yeteneklere göre gruplar oluşturulur ve bireysel değerlendirmeye geçilir. Yani ilk BİLSEM sınavında gruplar oluşturulur ve öğrenciler yeteneği puan barajını geçerek bu gruplara girmeye çalışır. İkinci sınavda ise her öğrenci bireysel olarak değerlendirilir. Genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanları için yapılan sınavlarda başarılı olanlar bilim ve sanat merkezine kayıt olmaya hak kazanacaktır.

Bilsem 2020 1. Sınavları Ne Zaman

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın