Süper Emeklilere Çözüm Getiren Olmadı

Süper Emeklilere Çözüm Getiren Olmadı
Süper Emeklilere Çözüm Getiren Olmadı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplu Parayı İstiyorlar

1987 yılında evini arabasını satarak emekli olmak için yatıran vatandaşlar bugüne geldiğimizde aldıkları maaşın düşük olmasından dert yanıyor. 1987 yılında süper emekli olan vatandaşlar aldıkları iyi maaşlara sevinirken 1 yıl sonrasında AYM tarafından verilen kararla hüsrana uğradı. Bu tarihten günümüze kadar yüzlerce bakan değişmesine rağmen halen daha bu konuya el atılmadı. 

Mağdur olan vatandaşlar ise herhangi bir düzenleme yapılmaması durumunda toplu paralarının günlük değeri kadar ödemesinin yapılmasını talep ediyor. Öyle ki günümüzün parasıyla 500 bin lira eden dairelerini satarak emekli olan kimseler bulunuyordu. Ancak bu soruna bir çözüm getirileceği konusunda bir pırıltı olmadığı gibi kimse de bu konuyu açmamaktadır.

Gündemde EYT gibi bir konu olmasına rağmen bu dahi değerlendirmeye alınmamakta ve kesin bir dille reddedilmektedir. Dolayısıyla süper emeklilik ile emekli olanlar düşük maaşlar ile yaşamlarını idame ettirmeye devam edeceklerdir. Süper emeklilerden bazılarının emekli maaşları intibak yasasıyla ancak zamlanmıştır.

Bu dahi yeterli olmamış ve geçim sıkıntısı yaşanmasına neden olmuştur. Sosyal güvenlik sisteminin işlerliğinin korunması sayesinde emeklilerin haklarında bir iyileştirme yapılabilir. Aksi takdirde SGK sisteminin sağlıklı bir şekilde işlemesi de söz konusu olmayacaktır. Günümüzde de SGK açıklarının fazlalığı gündeme getirilmektedir.

Süper Emeklilere Çözüm Getiren Olmadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın