BİLSEM’li Olmak İsteyenler İçin Sözlü Sınav Takvimi

BİLSEM’li Olmak İsteyenler İçin Sözlü Sınav Takvimi
BİLSEM’li Olmak İsteyenler İçin Sözlü Sınav Takvimi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sözlü Sınavlar 3 Şubat-10 Nisan Arasında 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde görev yapmak üzere öğretmen alımı yapılmaktadır. Alımlar için süreç 2019’da başlatılmıştı. Başvurular alındı ve şartları sağlayan adaylardan arasından asil liste oluşturulmuştu. Şimdi bu adaylar sözlü sınava hazırlanıyor. 

Sözlü sınav için randevular 28 Ocak 2020 tarihinde ilan edilecektir. Sözlü sınavlar bölge komisyonları tarafından yapılacaktır. Mülakatlar 3 Şubat-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Mülakatların sona ermesi ile 13 Nisan tarihinde tercih yapmaya esas puanlar yayınlanacaktır. Puanlara itirazlar 13-17 Nisan 2020 tarihleri arasında alınacaktır ve 20-24 Nisan 2020 tarihleri arasında değerlendirilecektir. Bu süre sonunda nihai liste yayınlanacaktır. 

Yerleştirme Tercihleri

27 Nisan-8 Mayıs 2020 tarihleri arasında adayların yerleştirme tercihleri alınacaktır. Atanılan yerler ise 15 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak. Tebliğ ve ilişik kesme işlemleri 1-10 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacaktır. 

Açıklanan takvimin uygulanması halinde yeni alınan öğretmenler 2020-2021 eğitim öğretim yılında ders başı yapmış olacaktır. Bilim ve sanat merkezlerinde bu alanda yeterli olan ve kendisini geliştirecek öğrenciler eğitim almaktadır. Bu öğrencilerin öğretmenleri de yine bu alanlarda yetenekli olan kişiler arasından seçilmektedir. Dolayısıyla mülakatta yetenek sınavından da geçirilmektedirler.

BİLSEM’li Olmak İsteyenler İçin Sözlü Sınav Takvimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın