Bin Gence Yapay Zeka Eğitimi Verilecek

Bin Gence Yapay Zeka Eğitimi Verilecek
Bin Gence Yapay Zeka Eğitimi Verilecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14-17 Yaş Arası Öğrenciler Katılacak

Türkiye Vodafone Vakfı ile Habitat Derneği tarafından ‘yarını kodlayanlar’ projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında 14-17 yaş aralığındaki bin öğrenciye yapay zeka eğitimleri verilecektir. Daha önce yürütülen projelerde 7-14 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim veriliyordu. Yeni proje ile kapsam genişletilmiştir. 

İstanbul, Ankara ve Trabzon illerinden bu öğrenciler seçilecektir. 2020 Ağustosunun sonuna kadar öğrenciler belirlenecek ve önümüzdeki eğitim döneminde eğitimler başlayacaktır. Projede 45 gönüllü öğretmen tarafından eğitim verilecektir. Proje kapsamında her öğrenci en az 24, en fazla 180 saat eğitim alacaktır. Haftada 2 gün yapılan eğitimler en az 3 hafta, en fazla 3 ay devam edecektir. Robotik, yazılım, zanaat, tasarım gibi konularda eğitim verilecektir. Böylece gençlerin günümüzün gereklerinden olan yapay zeka konusunda kendisini geliştirmesi mümkün olacaktır. 

Türkiye’nin İlk Network Sınıfı Açılıyor

Ülkemizin ilk Clubhouse Network sınıfının açılışı yapılmıştır. İTÜ Ayazağa yerleşkesinde bulunan Bilgi İşlem Binası’nda 20 kişilik sınıf açıldı. Sınıfta 20 adet bilgisayar bulunuyor. Her öğrenci bir bilgisayara sahip olarak eğitimlere katılacaktır. Burada bulunan bilgisayarlar ve diğer teknolojik donanımlar tüm yapay zeka ve robotik uygulamalarına uygun olacaktır. Yapay zeka konusunda proje geliştirmek isteyen öğrenciler için gerekli tüm altyapı bu sınıfta sunulacaktır.

Bin Gence Yapay Zeka Eğitimi Verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın