Bin Gence Yapay Zeka Eğitimi Verilecek

Bin Gence Yapay Zeka Eğitimi Verilecek

Türkiye Vodafone Vakfı tarafından geliştirilen ‘yarını kodlayanlar’ projesi ile bin gence yapay zeka eğitimi verilecek.

14-17 Yaş Arası Öğrenciler Katılacak

Türkiye Vodafone Vakfı ile Habitat Derneği tarafından ‘yarını kodlayanlar’ projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında 14-17 yaş aralığındaki bin öğrenciye yapay zeka eğitimleri verilecektir. Daha önce yürütülen projelerde 7-14 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim veriliyordu. Yeni proje ile kapsam genişletilmiştir. 

İstanbul, Ankara ve Trabzon illerinden bu öğrenciler seçilecektir. 2020 Ağustosunun sonuna kadar öğrenciler belirlenecek ve önümüzdeki eğitim döneminde eğitimler başlayacaktır. Projede 45 gönüllü öğretmen tarafından eğitim verilecektir. Proje kapsamında her öğrenci en az 24, en fazla 180 saat eğitim alacaktır. Haftada 2 gün yapılan eğitimler en az 3 hafta, en fazla 3 ay devam edecektir. Robotik, yazılım, zanaat, tasarım gibi konularda eğitim verilecektir. Böylece gençlerin günümüzün gereklerinden olan yapay zeka konusunda kendisini geliştirmesi mümkün olacaktır. 

Türkiye’nin İlk Network Sınıfı Açılıyor

Ülkemizin ilk Clubhouse Network sınıfının açılışı yapılmıştır. İTÜ Ayazağa yerleşkesinde bulunan Bilgi İşlem Binası’nda 20 kişilik sınıf açıldı. Sınıfta 20 adet bilgisayar bulunuyor. Her öğrenci bir bilgisayara sahip olarak eğitimlere katılacaktır. Burada bulunan bilgisayarlar ve diğer teknolojik donanımlar tüm yapay zeka ve robotik uygulamalarına uygun olacaktır. Yapay zeka konusunda proje geliştirmek isteyen öğrenciler için gerekli tüm altyapı bu sınıfta sunulacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.