Corona Virüsünde Korkulan Oluyor

Corona Virüsünde Korkulan Oluyor
Corona Virüsünde Korkulan Oluyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Sağlık Örgütü tarafından geçtiğimiz hafta yapılan uyarıların üzerinden daha bir hafta geçmeden dünya için en çok korkulan senaryonun oluşmaya başladığı görülüyor. Şuana kadar ölümcül Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının 2 bin 250’yi geçtiği ifade edilirken virüsün bulaştığı kişi sayısının 6 bin 257 kişi olduğu ifade ediliyor.

Ayrıca bazı kaynaklar Corona virüsü sebebiyle ölen kişi sayısının çok daha fazla olduğunu iddia ederken dünyayı esas korkutan gelişme ise virüsün dünyaya yayılmaya başladığı bilgisi oldu. Başta komşumuz İran olmak üzere dünya genelinde son 48 saatte Çin dışında ölen kişi sayısının 40’ı bulması virüsün salgın hale gelmeye başladığı yorumları yapılıyor.

Dünya Sağlık Örgütü Salgın Riskine Karşı Uyardı

Dünya Sağlık Örgütü son 48 saatte dünya genelinde ölü ve virüsten etkilenen kişi sayısının artması ile birlikte virüsün salgın boyutuna ulaşma riskinin arttığını ve dünya genelinde tüm ülkelerin en üst düzeyde alarm seviyesine çıkması gerektiğini açıkladı.

Eğer ölümcül Corona virüsü dünya çapında bir salgın haline gelirse 500 bin kişinin hayatını kaybedeceği ve özellikle Afrika ve Güney Amerika ülkelerinin olası salgından çok daha fazla olumsuz etkilenecekleri belirtiliyor. Aşı geliştirme çalışmalarında ise hızlanma olmasına rağmen hala yakın zamanda bir aşının geliştirilemeyeceği belirtiliyor.

Corona Virüsünde Korkulan Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın