Bir Dakikada Kanser Tedavisi Mümkün Olacak

Bir Dakikada Kanser Tedavisi Mümkün Olacak
Bir Dakikada Kanser Tedavisi Mümkün Olacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanser Tedavisi Kolaylaşıyor

Kanser tedavisi üzerinde çalışan ABD’li bilim insanları yeni bir tedavi yöntemi bulduklarını açıkladı. Pennsylvania Üniversitesi’ndeki Abramson Onkoloji Merkezi’nde araştırmalar yapan bilim insanları kanser tedavisinin artık 1 saniyeden az süreceğini açıkladı. Proton radyasyon terapisi olarak adlandırılan yöntem yapılan deneylerde başarıya ulaştı. Ancak yeni yöntem henüz insanlar üzerinde denenmedi.

Tedavinin şu anda uygulanan foton terapisine nazaran yan etkileri 3’te 2 oranında daha az olacak. Yan etkilerin azalması hastaların iyileşme süreçlerini de olumlu etkileyecektir. şu andaki tedavileri gören hastaların iyileşme oranları ile yeni yöntemdeki oranlar hemen hemen aynı olacak. Yani çok daha kolay ve kısa bir tedavi ile hastalar aynı sonuca ulaşacak.

Haftalar Yerine 1 Saniye

Şu anda kanser hastaları için uygulana birkaç tedavi yöntemi bulunmaktadır. Kemoterapi ve radyoterapi gibi tedaviler haftalarca sürüyor. Tedavi süresince hastalar çok yorgun ve bitkin düşüyor. Moral olarak da düşüyorlar. İyileşmeye çalışan hastalar için zaman da oldukça değerlidir. Kısa sürede, ağrısız, acısız yapılacak olan bir tedavi hastaların iyileşme umutlarını da morallerini de yükseltecektir.

ABD’de geliştirilen yöntem kısa sürede hayata geçmeye uygun değildir. Daha pek çok alamadan geçmesi gerekir ancak gelecek nesiller için umut verici bir yöntemdir.

Bir Dakikada Kanser Tedavisi Mümkün Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın