İhtiyaç Sahiplerine Nakdi Yardım Yapılacak

İhtiyaç Sahiplerine Nakdi Yardım Yapılacak

Ankara’da ihtiyaç sahiplerine kömür ve yiyecek yardımı yapılması yerine artık nakdi yardımda bulunulacak.

İhtiyaç Sahiplerine Kart Verilecek

Ankara büyükşehir belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlara yardım yapılmaktadır. Bu yardımlar önceki dönemlerde kömür ve yiyecek dağıtımı şeklinde yapılıyordu. Ancak yapılan düzenleme ile bundan sonra sadece nakdi yardım yapılacaktır. Belediye tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara kart verilecektir. Bu karta belediye tarafından yüklenecek paralarla alışveriş yapılabilecektir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 185 bin ihtiyaç sahibine yardımda bulunmaktadır. Bu kişilerden 25 binini Suriyeliler oluşturuyor. Yeni sisteme geçilmesi ile ihtiyaç sahiplerine 140 bin kart dağıtılacaktır. Kartlar sayesinde ihtiyaca göre kişisel alışveriş yapmak mümkün olacaktır.

Geride kalan kişiler ise kartı kullanma imkanı olmayacak kadar uzakta ya da köylerde oturan kişilerden oluşmaktadır. Kart kullanmasına imkan olmayan kişilere eski sistemde yardım yapılmaya devam edilecek. Bu kişilere belediye tarafından yiyecek ve kömür yardımı yapılacaktır. 

Yardım Miktarı Henüz Netleşmedi

Kartlara yüklenecek olan yardım paralarının miktarı ise henüz belli değil. Belediyenin gelirlerinin hesaplanması sonucunda miktar netleşecektir. 140 bin kişi iki gruba ayrılacaktır. Başlangıç olarak bir ay bir gruba, diğer ay ise diğer gruba ödeme yapılacaktır. Belediye gelirlerinin netleşmesi ile aylık ödeme yapılması hedefleniyor. Yapılan yardımlar ile ihtiyaç sahibi olan vatandaşların bütçesine katkı sunulacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.