BTK, Sertifikalı Teknoloji Eğitimi Verecek

BTK, Sertifikalı Teknoloji Eğitimi Verecek

BTK tarafından siber güvenlik, dijital medya ve elektronik gibi alanlarda sertifikalı eğitim programları düzenlenecektir.

Eğitimler Başlıyor

Milli teknoloji hamlesine Bilgi Teknolojileri Kurumu destek verecek. Ücretsiz olarak verilecek olan eğitimlerde katılımcılara sertifika verilecek. Siber güvenlik uzmanlığı sertifika programları çeşitli alanlarda yapılacak. Katılımcılar ilgi alanlarına uygun programlara başvuru yapabilir.
BTK Akademi çatısı altında eğitimler verilecektir. 16 yaş üzeri kişiler katılımcı olabilecektir.

Siber Güvenlik Operasyonları eğitimi 21 Aralık'ta başlayacaktır. Eğitim bir ay kadar sürecektir ve 15 Şubat 2020'de sona erecektir. Eğitimi başarı ile tamamlayanlara sertifika verilecektir. 
16 Aralık'ta ise "Dijital Medya Uzmanlığı" eğitimi başlayacaktır. Bu eğitim sosyal medya uzmanlığını da kapsayacak şekilde geniştir. 12 hafta sürecek olan eğitimi başarı ile bitirenler sertifika alabilecektir.

Bu programlara katılmak için üniversitelerin elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencisi ya da mezunu olmak gereklidir.

Elektronik kart tasarımı ile ilgilenen kişiler için de bir eğitim mevcuttur. "Elektronik Devre Tasarımı Eğitimleri" ise 21 Aralık’ta başlayacaktır. 9 hafta sürecek olan program 15 Şubat 2020’de sona erecektir.

Bu programlara başvuru yapmak isteyenler için https://etkinlik.btk.gov.tr/etkinlik/ adresinden başvuru yapılacaktır. Elektronik ortamda yapılacak olan başvurular BTK tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme sonucunda eğitime katılmaya hak kazanan adaylar liste halinde ilan edilecektir. Konu ile ilgili olan adaylara öncelikle verilecektir. Bir aday eğitimlerden sadece birine katılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.