Bu Kurallara Uyarak Ömrünüzü 10 Yıl Uzatabilirsiniz

Bu Kurallara Uyarak Ömrünüzü 10 Yıl Uzatabilirsiniz
Bu Kurallara Uyarak Ömrünüzü 10 Yıl Uzatabilirsiniz
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ömrü Uzatmak İçin Neler Yapılır?

Harvard Üniversitesi ve Amsterdam Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonuçları British Medical Journal dergisinde yayınlandı. Araştırmada 50 yaş üstü ve hiçbir sağlık sorunu olmayan yüz bini aşkın kişi analiz edilmiştir. 20 yıl boyunca takip edilen kişilerden daha uzun ömürlü olanlar belirlenmiştir. Aynı zamanda hastalıklara yakalanma süreleri de gözlemlenmiştir.

Sonuçlara göre düzenli beslenme, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite daha uzun ömürlü olunmasını sağlıyor. Sigara ve alkol kullanmayanlar, kilosu normal seviyede olanlar daha uzun yaşıyor. Ayrıca hastaların hangi yaşta kalp-damar hastalığı, kanser veya tip 2 diyabete yakalandığı da gözlemlenmiştir. Yukarıdaki faktörlere uygun şekilde yaşayan adaylar bu hastalıklara da çok daha geç yakalanmaktadır. 

Sağlıklı Yaşam Kadınları Daha Çok Etkiliyor

Bu faktörler üzerinden 50 yaşındaki insanın kaç yıl daha sağlıklı şekilde yaşayabileceği hesaplanmıştır. Yapılan hesaplama insan ömrünün 10 yıl daha uzadığını göstermektedir. Yukarıdaki şekilde yaşayan kadınlar ortalama 84.4 yaşına kadar yaşamaktadır. Daha sağlıksız yaşayanlar ise ortalama 73.7 yaşına kadar yaşamaktadır. Sağlıklı yaşayan erkek 81.1 yaşına kadar yaşarken, sağlıksız yaşayan erkekler 73.5 yaşına kadar yaşamaktadır. Görüldüğü gibi hayatında sağlıklı değişimler yapmak kadın hayatında daha fazla olumlu etkilere sahiptir.

Bu Kurallara Uyarak Ömrünüzü 10 Yıl Uzatabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın