Bursluluk Sınavı Başvuruları Hızla Sürüyor

Bursluluk Sınavı Başvuruları Hızla Sürüyor
Bursluluk Sınavı Başvuruları Hızla Sürüyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Adı PYBS Yeni Adı İOKBS 

Eski adı PYBS olan ve İOKBS olarak değiştirilen bursluluk sınavı, ilköğretim ve lise öğrencilerini kapsıyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflar için düzenlenecek olan İOKBS sınavına girmek isteyenlerin 24 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor.  25 Haziran’da yapılacak olan sınav için öğrencilerin başvuru şartlarını kılavuzu dikkate alarak yapacak.

2020 Bursluluk Sınavı Başvurusu E Okul Üzerinden

MEB tarafından düzenlenen 2020 bursluluk sınavı başvuruları e okul üzerinden tamamlanacak.  İOKBS için bu sene birçok öğrencinin katılım sağlaması bekleniyor ve öğrencilerin 24 Şubat tarihini geçirmemesi gerekiyor. Öğrencilerin, devlet tarafından verilen burstan faydalanmak için istenen şartlara uygun olması gerekiyor. Okul müdürlüğünce sistemden onaylanan bu şartlar bazı liseleri içerisinde barındırmıyor. 

Bursluluk Başvurusu Yapamayacaklar Belirlendi

Bazı okullarda bulunan öğrenciler bursluluk sınavına başvurudan muaf edilmiş durumda. Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi, Açık Öğretim Ortaokulu Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencileri bursluluk sınavına başvuru yapamıyor. Ayrıca aile geliri MEB tarafından belirlenen rakamın üzerindeki öğrencilerin başvurusu da kabul edilmeyecek.

Sınav Giriş Belgesi Nisanda

İOKBS – Bursluluk sınavı için başvuru yapanlar 10 Nisan 2020’de sınav giriş belgelerini e okuldan alabilecek. Sınav ise 25 Haziran saat 10.00’da yapılacak.

Bursluluk Sınavı Başvuruları Hızla Sürüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın