Ceren Damar’ın Katilinin Cezası Belli Oldu

Ceren Damar’ın Katilinin Cezası Belli Oldu
Ceren Damar’ın Katilinin Cezası Belli Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i üniversitedeki odasında tabancayla vurduktan sonra bıçaklayarak vahşice öldüren Hasan İsmail Hikmet’in yargılandığı dava, Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bugün itibariyle karara bağlandı. Mahkeme heyeti, Ceren Damar Şenel’in öğrencisi Hasan İsmail Hikmet’i “canice bir duygu ve eziyet çektirerek, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Verilen bu ceza ise hem Ceren’in ailesi hem de kamu vicdanında büyük kabul gördü. Verilen bu cezanın bundan sonraki davalara emsal olması ve suçluların hak ettikleri cezaları en üst seviyeleri alması bakımında emsal olması bekleniyor.

Verilen Cezada Tahrik İndirimi Uygulanmadı

DHA’nın haberine göre; Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, cezada herhangi tahrik indirimi uygulamadığı belirtiliyor. Sanık Hasan İsmail Hikmet’in aile üyeleri daha önce ikili arasında bir ilişki olduğunu ve cinayetin bu nedenle tahrik sonucu işlendiğini iddia etmişlerdi. Mahkeme heyetinin verilen cezada herhangi bir tahrik indirimi uygulamaması sanığın ailesinin ortaya arttığı iddialarında tamamen yalan olduğunun kanıtı olduğu belirtiliyor.

Ülkemizde son dönemde kadına yönelik şiddet ve cinayet haberleri sonrasında verilen bu cezanın oldukça önemli olduğu ve gelecek dönemlerde yaşanacak birçok cinayetin önüne geçeceği iddia ediliyor.

Ceren Damar’ın Katilinin Cezası Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın