Çin’de Korona Virüsü Yenen İngiliz Yaşadıklarını Anlattı

Çin’de Korona Virüsü Yenen İngiliz Yaşadıklarını Anlattı
Çin’de Korona Virüsü Yenen İngiliz Yaşadıklarını Anlattı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyileşenler Deneyimini Paylaşıyor

İngiliz Vatandaşı Conor Reed, Çin’in Wuhan kentinde korona virüsüne yakalananlardan biri. Ancak hastalığı yendiği için oldukça şanslı. Virüsün ilk bulaştığı günün üzerinden tam 40 gün geçmiş ve artık sağlığına kavuşmuş. Merak edenler için o sürece ilişkin deneyimlerini anlattı.
Virüs bulaşması halinde önce nezle gibi belirtiler görülüyor. Hastalık ilerleyerek önce grip, sonra zatürre zannediliyor. Burun tıkanıklığı, sinüslerin dolması ve öksürük eşlik ediyor. Bu aşamalarda yaşam konforu çokça düşse de kişi yeterince ciddiye almıyor.

Sonraki aşamada halsizlik ileri boyutlara ulaşıyor. Diğer yandan nefes darlıkları başlıyor. Ne kadar derin nefes alınsa da bir türlü yeterli gelmiyor. Reed, bu aşamayı sanki bir poşetteki havayı çekiyormuşum gibi hissettim diyerek anlatıyor. Işık ve ses de hastalara rahatsızlık veriyor ve sürekli dinlenme ihtiyacı duyuluyor.

Reed, nefes darlığı yaşadığı süreçte doktora başvurmak ihtiyacı hissetmiş. Başlanılan tedavi ve yaşının da genç olması avantajı ile hastalığı yenebilmiş. Ancak tam 40 gündür kendini evde karantinada tutuyor. 

Önerileri Neler?

Reed bu süreci atlatan biri olarak diğer insanlar için de önerilerde bulundu. İlk şartın panik yapmamak olduğunu söyledi. İlk vakanın görülmesinden itibaren hemen önlem almak gerekiyor. Evde sıkılmadan vakit geçirecek alternatiflerle bu süreç kolaylıkla atlatılacaktır.

Çin’de Korona Virüsü Yenen İngiliz Yaşadıklarını Anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın