Grip Olanlar Hastaneye Değil Aile Hekimine Gitsin

Grip Olanlar Hastaneye Değil Aile Hekimine Gitsin
Grip Olanlar Hastaneye Değil Aile Hekimine Gitsin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grip Vakaları Normal Seyirde

Sağlık Bakanlığı, grip şikayeti nedeniyle hastanelerin acil servislerine başvuranların sayısında geçen yıla göre %10 oranında artış yaşandığını açıkladı. Grip vakalarının sayısında ise bariz bir fark olmadığı ifade edildi. Acil servislerin grip gibi nispeten basit vakalarla meşgul edilmemesi adına hastaların öncelikli olarak aile hekimlerine başvurmaları tavsiye edildi. 

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Ekim ayı ile Ocak ayları arasında üst solunum yolu enfeksiyonu şikâyetlerinde artış yaşanmasının normal olduğunu ifade etti. Bu şikayetlerin ise baharın gelmesi ile birlikte azalmaya başlayacağı da ifade edildi. 

Domuz Gribi Normal Grip Ajanı Kabul Edildi 

2009 yılında patlak veren ve halk arasında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünün artık domuz gribi olarak nitelendirilmediği de yapılan açıklama içerisinde yer aldı. Domuz gribi virüsü diğer grip virüsleri ile aynı kategoride sınıflandırılmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı üst solunum fonksiyonu hastalıklarına yakalanan kimselerin istirahat etmeleri gerektiğine dikkat çekti. En az 48 saatlik dinlenme sonrasında bağışıklık sisteminin güç kazanmaya başlayacağı belirtildi. Ayrıca vatandaşların hastalığa yakalanmamak için hijyene dikkat etmeleri de tavsiyeler arasında yer aldı. Öksürme ve hapşırma esnasında mendil kullanılması ya da kolun iç kısmının kullanılması da oldukça önemlidir.

Grip Olanlar Hastaneye Değil Aile Hekimine Gitsin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın