Corona Virüsünde Pandemi Riski

Corona Virüsünde Pandemi Riski
Corona Virüsünde Pandemi Riski
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde salgın haline gelen ve oldukça büyük risk unsuru oluşturan hastalık ve virüslere Pandemi adı veriliyor. Pandemi seviyesine ulaşan hastalıklar dünya çağında büyük bir risk unsuru olurken dünya devletleri en üst seviyede önlem alıyorlar. Son günlere kadar Dünya Sağlık Örgütü Corona virüsünden kaynaklanan ve Kovid-19 adı verilen hastalığın Pandemi seviyesinde olmadığını açıklamıştı.

Fakat virüsün 40’dan fazla ülkeye sıçraması ve bu ülkelerde görülen ölü sayısının artması ile birlikte artık bu virüs ve hastalığın Pandemi seviyesine oldukça yaklaştığı ifade ediliyor. Şuan itibari ile dünya Sağlık Örgütü bu hastalığın Pandemi seviyesine tam olarak yükselmediğini ifade ediyor.

Virüs Dış Ortama Aşırı Dayanıklı

Virüsün dış ortama aşırı derecede dayanıklı olması, kuluçka süresinin ortalama olarak oldukça uzun olması ve bulaşıcılık kabiliyetinin yüksekliği hastalığın beklenenden daha hızlı yayılmasının ve çok sayıda insanının hayatını sonlandırmasına neden olduğu ifade ediliyor.

Virüsün sahibi olduğu bu özellikler nedeniyle orta vadede Pandemi olarak ilan edilebileceği ifade ediliyor. Virüs şuana kadar 40 ülkede görülürken Dünya Sağlık Örgütü virüsün bu yayılma hızının devam etmesi durumunda 100’e yakın ülkeye sıçrayabileceği konuşuluyor. Dünya Sağlık Örgütü virüs ile ilgili olarak her gün düzenli açıklamalarda bulunuyor.

Corona Virüsünde Pandemi Riski

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın