Çorum’daki Yurtta Zehirlenen 103 Öğrenciden 100’ü Taburcu Edildi

Çorum’daki Yurtta Zehirlenen 103 Öğrenciden 100’ü Taburcu Edildi
Çorum’daki Yurtta Zehirlenen 103 Öğrenciden 100’ü Taburcu Edildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Öğrenci Müşahede Altında

Çorum’un Osmancık ilçesindeki kız öğrenci yurdunda 2 öğretmen ve 103 öğrenci karbonmonoksit gazından zehirlenmişti. Zehirlenme sabaha karşı belirlenmişti ve öğrenciler gelen ambulanslarla hastaneye kaldırılmıştı. 6 öğrenci yoğun bakımda tedavi görürken diğer öğrencilerin sağlık durumu iyiydi. Tedavisi tamamlanan öğrenciler tek tek taburcu edildi. Sadece 3 öğrenci halen yoğun bakımda tutuluyor ancak sağlık durumları ciddiyet arz etmiyor. 

Soruşturma Başlatıldı

Öğrenci yurdunda yaşanan olaydan sonra akıllara ihmal ihtimalleri geldi. Çorum Valiliği tarafından idari soruşturma açılırken, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı da asli soruşturma açtı. Polis ve jandarma ekipleri tarafından olay yeri incelemeleri yapıldı. Gazdan etkilenen öğrenciler, öğretmenler ve yurt görevlilerinin ifadesine başvuruldu. 

Olayın sebebinin doğal gaz bacasının yerinden çıkması olduğu belirlendi. Bu yüzden atık karbonmonoksit gazı yurt dışına atılmak yerine yurt içine sızdı. İşte bu sebeple 103 öğrenci zehirlendi. Öğrencilerin pek çoğu taburcu edilse de 3 öğrenci halen müşahede altında tutuluyor.

Olayın sebebi aydınlatılmış olsa da olayda ihmal var mı yok mu henüz bilinmiyor. İhmali olanlar varsa cezalandırılması için kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından başlatılan adli soruşturmanın neticelenmesi ile olayın ayrıntıları belli olacaktır. Erdoğan da Çorum Valisini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Çorum’daki Yurtta Zehirlenen 103 Öğrenciden 100’ü Taburcu Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın