Dezenfektan Fiyatları Yüzde 4 Bin Artış Gösterdi

Dezenfektan Fiyatları Yüzde 4 Bin Artış Gösterdi
Dezenfektan Fiyatları Yüzde 4 Bin Artış Gösterdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fırsatçılar Harekete Geçti

Ülkemize ilk korona virüs vakası görüldü ancak hangi ilde olduğu açıklanmadı. Bu yüzden de ülke genelindeki tüm vatandaşlar sıkı önlemler almaya başladı. Bir yandan gıda stoku yapılırken, diğer yandan temizlik ürünlerine olan rağbet de arttı. En önemli önlem ellerin temizliğini saplamak olunca dezenfektanlar en çok aranan ürünler oldu.

Bir süredir önlem alan vatandaşlardan ötürü dezenfektan stoklarında azalma görülmüştü. Şimdi hem ürünün az olması hem de talebin çok olması ile fiyatlar patladı. 25 Şubat tarihinde 1 litrelik dezenfektan 42 liradan satışa sunulurken, şu an 50 mililitrelik dezenfektan 90 liraya satılıyor. Yani el dezenfektanı 2 haftalık süreçte yüzde 4 bin zamlanmış oldu.

Dezenfektan Şart Değil

Dezenfektan fiyatları çok pahalandı ve diğer yandan güven azaldı. Vatandaş aldığı dezenfektanın gerçekliğinden de emin olamıyor. Bu nedenle en güvenilir çözüm kendi hazırladığınız dezenfekte eden ürünlerdir. İçeriğinde en az 70 oranında alkol olan sıvılar dezenfektan görevi görüyor. Bunun en iyi örneği kolonya kullanmaktır. Çantanızda taşıdığınız kolonyayı dışarıda her an kullanabilirsiniz.

Diğer bir etkili dezenfektan ise çamaşır suyudur. 1 ölçek çamaşır suyu ve 9 ölçek su ile hazırladığınız karışım hem kokusuz hem de son derece dezenfekte edici olacaktır.

Dezenfektan Fiyatları Yüzde 4 Bin Artış Gösterdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın