Diyanet Emekli Promosyonunu Değerlendirdi

Diyanet Emekli Promosyonunu Değerlendirdi
Diyanet Emekli Promosyonunu Değerlendirdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Harama Yakın

Son zamanlarda gündeme yeniden gelen banka promosyonları hakkında Diyanet’e bir soru soruldu. Diyanet İşleri Başkanlığı ise promosyonun işleyiş bakımından faize benzemediğini belirtti. Ancak tamamen de şüpheden uzak olmadığını ifade etti. Dolayısıyla geçimini idame ettirecek bir durumda olanların bu parayı kullanmamaları ve yardıma muhtaç olanlara vermeleri tavsiye edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı olağan bankacılık işlemlerini kullanmada herhangi bir sakınca olmadığını ifade etti. Ancak faize giren işlemlere karşın Diyanet uyarılarda bulunuyor. Emekli promosyonu için bankalar ile görüşme gerçekleştiren emekliler ise geçim derdinden dert yanıyorlar.

Bankalar Tekliflerini Sunuyor

SGK ile Ziraat Bankası arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda promosyon tutarları belirlendi. Bu tutarların altında promosyon vermek mümkün olmayacaktır. Emekliler de bankalar ile görüşmeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bankaların sunacakları şartlara karşın emeklilerin dikkatli olmaları gerekiyor. Zira bankalar çok bağlayıcı şartlar ileri sürebiliyor. Bu da ciddi sorunlara neden olabilir.

Mart ayı itibariyle yenilenecek olan sözleşmeler için emeklilerin bankaya gitmeleri ve sözleşme yenilemeleri gerekiyor. 3 yıllık yapılan sözleşme sonucunda emekliler banka değiştiremeyecektir. Değiştirmek istemeleri durumunda promosyonun belirli tutarını ödemeleri gerekmektedir. Ancak daha fazla sorumluluk altına girmemek adına sözleşme hükümlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Gerekirse bir hukukçu desteği alınmasında da fayda vardır.

Diyanet Emekli Promosyonunu Değerlendirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın