Diyanet 2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Açıklandı

Diyanet 2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Açıklandı
Diyanet 2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Takvimde Hangi Sınavlar Var?

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılında yapılacak sınavları şimdiden bir çizelge ile duyurdu. Bu sayede sınava girecek adayların kendilerine bir plan program çizmeleri mümkün olacak. Hemen hemen her ay bir sınav olan sınav takviminde ilk sınav hafızlık tespit sınavı olacak. Ocak ayı içerisinde yapılacak bu sınavı yurtdışı kısa süreli din görevlisi sınavı takip edecek. Planlanan son sınav ise Kasım ayında yurtdışı hafızlık tespit sınavı olacak. 

Yurtdışına din görevlisi gönderilmesi, hac görevlilerinin seçimi, vaizlik, kuran kursu öğreticiliği, ,ihtisas bitirme sınavı, müftülük sınavı, irşat görevlileri ve umre organizasyonlarında görevli olmak için yapılacak olan tüm sınavlar takvimde yer aldı. 

Diyanet takviminde sınavlar gün ve saatleri ile değil, sadece yapılacakları ay ile ilan edilmiştir. Sınav tarihlerinin yaklaşması ile gereken duyurular yapılacaktır. Başvuru şartları, sınav ücretleri ve sınav gün saati ilan edilecektir.

Tarihler Değişebilir

Diyanet tarafından ilan edilen takvim olası bir takvimdir. İhtiyaçlar halinde yeni sınavlar eklenebilir ya da ihtiyaç biterse sınavlar kaldırılabilir. Bu yüzden diyanet tarafından yapılacak olan sınavlara girmek isteyen kişiler ilanları yakından takip etmelidir. Takvimde bulunan ve ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavlar için ÖSYM de takip edilmelidir.

Diyanet 2020 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın