Diyanet Personelinin 2020 MBSTS Sınavı Tarihleri Belli Oldu

Diyanet Personelinin 2020 MBSTS Sınavı Tarihleri Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli için yapılacak olan 2020 mesleki bilgiler seviye tespit sınavı 4 Nisan tarihinde yapılacak.

Başvurular Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 18 Şubat 2020’de yayınlanan duyuru ile 2020 yılında yapılacak olan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı için ayrıntılar paylaşıldı. Diyanet personelinin gireceği bu sınav 4 Nisan 2020’de yapılacaktır.

Sınava girmek isteyen adaylar için başvurular 18 Şubat’ta başlayacak ve 24 Şubat’ta sona erecektir. Yani 2020 DİB MBSTS sınavına girecek adaylar bugünden itibaren başvurularını yapabilir. Süresi içinde başvuru yapamayan adaylar için 5 Mart günü geç başvurular alınacaktır. Başvurular ÖSYM üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Sınav ücreti 170 liradır ve 18-25 Şubat tarihleri arasında ÖSYM’nin belirlediği ödeme kanalları üzerinden ödenecektir. Geç başvuru yapan adaylar ise aynı gün içinde 255 lira sınav ücretini ödeyeceklerdir. Ödeme yapmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav Ayrıntıları

MBSTS sınavı saat 14.45’de başlayacaktır ve saat 14.30’da sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır. Sınav 90 dakika sürecektir. Adaylar sınavda DİB tarafından belirlenen 14 kitaptan ve toplamda 8 sınav konusundan sorumlu olacaktır. En çok soru fıkıh ve ilmihalden gelecektir. Adayların hazırlanmaya başlaması için söz konusu kaynaklar yayınlanmıştır.

Adaylara toplam 60 soru yöneltilecektir ve bunların 20’si fıkıh ile ilmihal bilgisi olacaktır. ÖSYM sınavlarında geçerli olan hususlar bu sınavda da geçerlidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.