Diyanet Personelinin 2020 MBSTS Sınavı Tarihleri Belli Oldu

Diyanet Personelinin 2020 MBSTS Sınavı Tarihleri Belli Oldu
Diyanet Personelinin 2020 MBSTS Sınavı Tarihleri Belli Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvurular Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 18 Şubat 2020’de yayınlanan duyuru ile 2020 yılında yapılacak olan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı için ayrıntılar paylaşıldı. Diyanet personelinin gireceği bu sınav 4 Nisan 2020’de yapılacaktır.

Sınava girmek isteyen adaylar için başvurular 18 Şubat’ta başlayacak ve 24 Şubat’ta sona erecektir. Yani 2020 DİB MBSTS sınavına girecek adaylar bugünden itibaren başvurularını yapabilir. Süresi içinde başvuru yapamayan adaylar için 5 Mart günü geç başvurular alınacaktır. Başvurular ÖSYM üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Sınav ücreti 170 liradır ve 18-25 Şubat tarihleri arasında ÖSYM’nin belirlediği ödeme kanalları üzerinden ödenecektir. Geç başvuru yapan adaylar ise aynı gün içinde 255 lira sınav ücretini ödeyeceklerdir. Ödeme yapmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav Ayrıntıları

MBSTS sınavı saat 14.45’de başlayacaktır ve saat 14.30’da sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır. Sınav 90 dakika sürecektir. Adaylar sınavda DİB tarafından belirlenen 14 kitaptan ve toplamda 8 sınav konusundan sorumlu olacaktır. En çok soru fıkıh ve ilmihalden gelecektir. Adayların hazırlanmaya başlaması için söz konusu kaynaklar yayınlanmıştır.

Adaylara toplam 60 soru yöneltilecektir ve bunların 20’si fıkıh ile ilmihal bilgisi olacaktır. ÖSYM sınavlarında geçerli olan hususlar bu sınavda da geçerlidir.

Diyanet Personelinin 2020 MBSTS Sınavı Tarihleri Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın