Dünya Sağlık Örgütü Korkutan Açıklamayı Yaptı

Dünya Sağlık Örgütü Korkutan Açıklamayı Yaptı
Dünya Sağlık Örgütü Korkutan Açıklamayı Yaptı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemde Corona virüsünün Çin’de yayılma ve öldürme hızının azaldığı görülmüştü. Bu durum son derece olumlu görülmüş ve ilerisi için virüsün herhangi bir salgına ulaşmadan önlenebileceği ifade edilmişti. Fakat virüs dünya genelinde hızla yayılmaya devam ederken aynı zamanda Çin’de de tekrar virüsün görülme ve öldürme oranında bir artış yaşandığı görüldü.

Virüs sebebiyle tüm dünya genelinde ölü sayısı 2 bin 900 sayısına dayanırken, virüs görülen kişi sayısının tekrar 80 bin sayısını geçerek 84 bin seviyesine dayandığı görüldü. Bu durum ile birlikte şuana kadar virüsün toplamda 49 ülkede görülmesi ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü korkutan açıklamayı yaptı. Dünya Sağlık örgütü risk seviyesini ‘’çok yüksek’’ olarak açıkladı. Bu seviyeden sonra ise virüsün pandemi olarak açıklanabileceği ifade ediliyor.

İtalya ve İran’dan Virüs Yayılıyor

Son dönemde Çin dışında virüsün 49 ülkeye yaylamasında ise esas etkinin İtalya ve İran olduğu açıklandı. Dünya Sağlık Örgütü Corona virüsün neden olduğu Kovid-19 hastalığının İtalya’dan 14, İran’dan ise 11 ülkeye yayıldığını açıkladı.

Resmi rakamlara göre Çin dışından Corona virüsün görüldüğü vaka sayısı 4 bin 351, ölü sayısının ise 67 kişi olduğu açıklandı. Resmi rakamlara böyle olsa da gerçek rakamların açıklanan rakamların 3 katına yakın olduğu iddia ediliyor.

Dünya Sağlık Örgütü Korkutan Açıklamayı Yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın