Eğitim Robotları Üniversite Öğrencilerine Kodlama Öğretecek

Eğitim Robotları Üniversite Öğrencilerine Kodlama Öğretecek
Eğitim Robotları Üniversite Öğrencilerine Kodlama Öğretecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Ve Bilimsel Sorumluluk

Bursa Teknik Üniversitesi tarafından hem bir sosyal sorumluluk hem de bilimsel sorumluluk projesi olan eğitim robotu ile kodlama eğitimi verilecek. Eğitim robotu bir firma tarafından üniversiteye hediye edildi. Üniversite öğrencileri robot ile ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim verecek. Öğrencilere hem kodlama hem de robotik öğretilecek. 

Robot algoritmalar yazarak ve yazılımlar geliştirerek pek çok işlem yapmaktadır. Cisim takibi, görüntü işleme, belirtilmiş işaretleyicilerin otonom izlenmesi ve isteğe göre ateş edilmesi, otonom insan takibi gibi pek çok çalışma bu robot ile yapılabilecek. 

BTÜ robotlar ve akıllı sistemler konusunda uzmanlaşmak için çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda öğrencileri için gerekli altyapıyı hazırlayarak kodlama eğitimleri vermektedir. Teknolojik altyapı sadece kendi öğrencileri için değil, diğer öğrenciler için de kullanılacaktır. Potansiyeli olan gençler projelerle daha küçükten yetiştirilecektir. 

BTÜ’deki öğrenciler son sınıfa geldiklerinde sektörde tam zamanlı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede sektöre nitelikli ve deneyimli eleman sağlanmaktadır. 

Bilgiler Uygulamaya Dökülecek

Üniversite tarafından kurulan ekipler, hem kendi bilgilerini uygulamaya dökecek hem de yeni nesillere kodlama ve robotik öğretecek. Belirlenen dönemlerde okullara gidilecek ve çocuklara eğitim verilecek. Ortaokullar için scratch, liseler için python kullanılacak. Kodlama ile ilk kez tanışanlara ne kadar zevkli olduğu öğretilecek.

Eğitim Robotları Üniversite Öğrencilerine Kodlama Öğretecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın