EKPSS Sınav Takvimi Belli Oldu

EKPSS Sınav Takvimi Belli Oldu
EKPSS Sınav Takvimi Belli Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarih 24 Ocak

2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için takvim belli oldu. ÖSYM 2020 takviminin açıklanması ile adayların merakı da sona erdi. Bu takvime göre e-KPSS için 24 Ocak 2020 tarihinde başvurular alınmaya başlayacak. Adaylar ÖSYM AİS üzerinden başvuru yapacaktır.

Son başvuru tarihi ise 12 Şubat 2020 olacaktır. Sınav tarihi ise 26 Nisan 2020 olacak. Nisan ayında E-KPSS’ye giren adaylar sonuçlarını ise 27 Mayıs 2020 tarihinde öğrenebilecek. Sınav sonuçları ÖSYM üzerinden görüntülenebilecek.

İlköğretim mezunu olan engelli adaylar ise kura ile alınacaktır. Kura tarihi ise 28 Nisan 2020 olacaktır. Kuraya katılmak isteyen adaylar 12 Mayıs 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecektir.

Bu süreler içinde başvuru yapmayan adaylar için geç başvuru için bir gün süre verilecektir. Geç başvurular 11 Mart 2020 tarihinde alınacaktır. Bu başvuruyu yapmak isteyen adaylar ücret farkını ödemek suretiyle başvuru yapabilir.

Engellilere Memur Olma Şansı

Engelli bireylerin kamuda görev alması için yapılan e-kpss için takvim belli oldu. Böylece sınava hazırlanan, emek veren adaylar çalışmalarına son halini verecektir. Ocak ayında başvurular alınacak ve Nisan’da sınav yapılacaktır. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar engelli personel alımı ilanlarına başvuru yapabilecektir. İlkokul mezunları içinse kura ile atanma imkanı verilecektir.

EKPSS Sınav Takvimi Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın