Emekli Maaşında Kesinti İddialarına SGK Yanıt Verdi

Emekli Maaşında Kesinti İddialarına SGK Yanıt Verdi
Emekli Maaşında Kesinti İddialarına SGK Yanıt Verdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Kesintileri Artacak Mı?

Basın yayın organlarında SGK tarafından yapılan sağlık kesintilerinin arttırılacağı iddiaları için SGK açıklama yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun böyle bir çalışmasının olmadığı, diğer bir kurumun da SGK’dan böyle bir talepte bulunmadığı açıklandı.

Emekliler sağlık hizmetlerinden yararlanmaları halinde eczane ya da hastaneye elden bir ücret ödememektedir. Söz konusu masraflar emekli maaşlarından otomatik olarak kesilir. Yeni yılın gelmesiyle birlikte artan muayene ücretleri ve ilaçlara yapılan yüzde 12’lik zamdan ötürü emekli maaşlarından yapılan sağlık kesintileri kendiliğinden artacaktır. SGK tarafından bir artış yapılmasına yönelik olarak yapılan özel bir çalışma ise mevcut değildir. 

İkramiyeler Ödenmeye Devam Edecek Mi?

Haberlerde yer alan bir diğer detay ise emeklilere ödenen bayram ikramiyelerinin kesileceği iddiasıdır. Emeklilere senede 2 kez, sadece dini bayramlarda biner lira ikramiye ödenmektedir. Bu ödemeler henüz bir yıldır yapılıyor. Kesilmesi yönünde şu ana kadar yetkili bir ağızdan ya da bir kurumdan haber gelmemiştir. Dolayısıyla bu iddialar da gerçek dışıdır.

Söz konusu iddiaların hayata geçmesi için bir yasa teklifi sunulmalıdır. TBMM’ye teklif sunulması halinde ise zaten kamuoyunun haberi olacaktır. Yasal düzenleme olmadan bu iddiaların hayata geçirilmesi mümkün değildir. Bu konuda yaşanan gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Emekli Maaşında Kesinti İddialarına SGK Yanıt Verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın