Emekli Maaşından Derneklere Aidat Kesintisine Cevap

Emekli Maaşından Derneklere Aidat Kesintisine Cevap
Emekli Maaşından Derneklere Aidat Kesintisine Cevap
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aidat Kesildiği İddiası

Türkiye’de emekliler adına faaliyet gösteren ve en çok üyeye sahip olan Türk Emekliler Derneği (TÜED) 50 yıl önce kurulmuştur. Şu anda 927 bin üyesi olan dernek üyelerinden yıllık 36 lira aidat kesinti yapıyor. 

Sosyal medyada bir kullanıcı annesinin TÜED üyesi olduğu için emekli maaşından 36 lira kesinti yapıldığını belirtti. Ancak annesinin böyle bir derneğe üye olmadığını belirtti. Yapılan araştırma sonucunda ise üyeliğin 1996 yılında başlatıldığı belirlenmiştir. Sosyal medya kullanıcısı annesinin sahte imza ile üye yapıldığını iddia etmiştir. İşte bu olaydan sonra iddialar ortaya atıldı. 

Emekliler Şikayet Etti

Emeklilerin maaşından her ay Türkiye Emekliler Derneği adına 3 lira kesinti yapıldığı, dolayısıyla 1 yılda emeklinin cebinden 36 lira çıktığı iddia edildi. Bu iddialar emeklilerde tepkiye neden oldu.  Sosyal medya üzerinden, e devletten ve diğer şikayet kanallarından çok sayıda şikayette bulunuldu. Adını bile duymadıkları bu dernek için ödeme yapmak istemediklerini açıkladılar. Kendileri için bu dernek tarafından bir adım atıldığına şahit olmadıklarını söylediler. 

Dernek tarafından açıklama yapılarak üyesi olmayan kimselerden kesinti yapamayacakları açıklandı. SGK da iddialara karşı kayıtsız kalamadı. Dernek üyesi olmayan kişilerden kesinti yapılamayacağını açıkladı. SGK tarafından emeklilerin bilgisi ve rızası olmadan bir kuruş dahi ödenmeyeceği konusunda teminat verildi.

Emekli Maaşından Derneklere Aidat Kesintisine Cevap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın