Emekli Olamayan Vatandaşlara 65 Yaş Maaşı

Emekli Olamayan Vatandaşlara 65 Yaş Maaşı
Emekli Olamayan Vatandaşlara 65 Yaş Maaşı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şartları Neler?

65 yaş aylığı alabilmek için herhangi bir sigorta kolundan emekli olmamak gereklidir. Emekli olmamasına rağmen gelir sahibi olanlar da bu imkandan faydalanamamaktadır. Son olarak nafaka geliri bulunan kimseler de 65 yaş aylığı alamayacaktır. Evli olan kimseler için kişi başı olarak 637 liranın üzerinde bir gelir elde edilmiyorsa bu durumda maaş bağlanması söz konusu olmaktadır. 

Başvuru Nasıl Yapılır?

65 yaş aylığı başvurusu nasıl yapılır sorusu da en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Bunun için öncelikle ikamet edilen bölgedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gitmek gereklidir. Buraya yapılacak başvuru sonrasında kişiye başvuru alındı belgesi verilecektir. Sonrasında yapılacak olan inceleme ile birlikte kişinin 65 yaş aylığı alıp alamayacağı konusu da netlik kazanacaktır. 

Önceden 3 ayda bir ödenen 65 yaş aylığı 2018 yılının Eylül ayı itibariyle aylık ödenmeye başladı. Bu sayede yaşlılarımızın daha müreffeh bir hayat sürmeleri amaçlanmaktadır.

Ülkemizdeki 81 milyon nüfusun 7 milyonunu 65 yaş üzeri vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Bunlardan ise 650 bini 65 yaş aylığı imkanından istifade etmektedir. Şartları yerine getiren yaşlılarımız başvuruda bulunarak bu imkanı muhakkak değerlendirmelidir. Yeni nesiller ise sigortalı çalışma ayrıcalığının bilincinde olmalıdır.

Emekli Olamayan Vatandaşlara 65 Yaş Maaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın