Emekli Promosyonu Alırken Bankanın Şartlarına Dikkat Edin

Emekli Promosyonu Alırken Bankanın Şartlarına Dikkat Edin
Emekli Promosyonu Alırken Bankanın Şartlarına Dikkat Edin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Olumlu Ama Yeterli Değil

Türkiye Emekliler Derneği, SGK ile Ziraat Bankası arasında gerçekleşen anlaşmayı değerlendirdi. Dernek yetkilileri anlaşmanın olumlu olduğunu ancak yeterli olmadığını ifade ettiler. Promosyon miktarı kademeli olarak 500-625 ve 750 lira seviyelerine yükseldi. Üstelik bu rakamlar asgari olarak belirlendi. Dolayısıyla diğer bankalar bu rakamların çok daha üzerinde fiyatlar belirleyerek müşterileri ile anlaşma yapabilir. 

Sadece Promosyon Miktarına Kanmayın

Bazı bankalar emeklilere promosyon miktarlarını çok yüksek seviyelere çıkarabiliyor. Buna karşılık istenen şartlar ise dudak uçuklatan cinsten olabiliyor. İşte bu nedenle emeklilierin sadece promosyon miktarına değil aynı zamanda şartlara da bakmaları önem arz ediyor. örnek olarak verecek olursak 3 faturanın otomatik ödeme talimatına dahil edilmesi, aylık belirli tutarda harcama yapılması, kredi kartı kullanılması gibi birtakım şartları sayabiliriz. Bu şartlar görünüşte basitmiş gibi görülebilir ancak zamanla ağırlaşabilmektedir. Bu durumda da sözleşmenin ihlal edilmesi ve promosyon miktarının iade alınması gibi durumlar söz konusu olabilir.

İşte bu tür mağduriyetlerle karşılaşılmaması adına bankaların herhangi bir şart koşmaksızın promosyon miktarı belirlemelerinde fayda vardır. Ayrıca anlaşmalar 3 yıllık bir süre için yapıldığı için geleceğin de göz önünde bulundurulması gereklidir. Aksi takdirde ciddi mağduriyetler ile karşı karşıya kalınabilir ve astarı yüzünden pahalıya mal olabilir.

Emekli Promosyonu Alırken Bankanın Şartlarına Dikkat Edin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın