Emeklilere Yılbaşında İkramiye

Emeklilere Yılbaşında İkramiye
Emeklilere Yılbaşında İkramiye
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emeklilere İkramiye Ödemeleri

Emekliler için ödenecek olan ikramiyeler sadece dini bayramlarla sınırlıdır. Kurban ve ramazan bayramı olmak üzere senede iki bayramda ikramiye ödenmektedir. Yılbaşında ikramiye ödenip ödenmeyeceği konusunda basında haberler çıksa da aslı yoktur. Yılbaşı bir bayram değildir ve ikramiye ödeneceği daha önce herhangi bir şekilde açıklanmamıştır. 

Memur Emeklileri

Emeklilere yılbaşında ikramiye ödenmeyecek olsa da yapılacak olan zamlar ile mali iyileşme sağlanacaktır. Memur emeklileri toplu sözleşme hükümlerine göre yüzde 4 zam alacak. 2019’un ikinci 6 ayında enflasyon oranı yüzde 5’i aşarsa emeklilere enflasyon farkı zammı da ödenecektir. 

2019 yılında en düşük emekli memur maaşı 2.522 TL idi. Enflasyon zammı yapılırsa en düşük maaş 2.648 TL olacaktır. 

SSK ve Bağkur Emeklileri

SSK ve Bağ Kur emeklileri de enflasyon oranına göre zam alacaktır. 2019’un şu ana kadarki enflasyon oranı yüzde 5,71 olmuştur. Bu durumda emekliler de en az yüzde 5,71 zam alabilecektir. Ancak Aralık enflasyonu da düşünülürse şu anda en az yüzde 6 zam yapılacağı öngörülmektedir.

Eğer enflasyon yüzde 6 oranında kalırsa en düşük SSK emekli maaşı 2.114 TL olacak. 2008 sonrasında emekli olan SSK’lılar daha düşük maaş almaktadır. Bu kişilerde en düşük emekli maaşı 1.248 lira olacaktır.

Emeklilere Yılbaşında İkramiye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın