Eskişehir Uçak Mühendislerinin Adresi Olacak

Eskişehir Uçak Mühendislerinin Adresi Olacak
Eskişehir Uçak Mühendislerinin Adresi Olacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havacılık Şehrinde Mühendis Yetişecek

Eskişehir havacılık alanında öncülük eden ilimizdir. Havacılık için üretim ve eğitim imkanlarının yanı sıra milli savunma için de pek çok kaynak kuruluş vardır. Bu konumunu desteklemek için adımlar atılmaya devam ediyor. 

Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bulunuyor ancak Eskişehir’de uçak mühendisliği bölümü yoktur. İşte bu konuda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak bir adım attı. YÖK’e ‘Uçak Mühendisliği Bölümü’ kurulması için başvuru yapıldı. 31 Aralık 2019’da toplanan YÖK Yürütme Kurulu ise bu talebi kabul etti. Yakın dönemde Eskişehir’de uçak mühendisliği okumak mümkün olacaktır. Hava kuvvetleri komutanlığı da bu bölümün kurulmasını destekleyecektir. Uçak firmaları ile görüşerek bu bölüm öğrencileri için burs imkanları da sağlanacaktır. 

Böylece Eskişehir’in havacılık misyonu daha çok desteklenecektir. Havacılık alanında eğitim almak ve kariyer yapmak isteyen kişiler öncelikle Eskişehir’i tercih edecektir. Bu alanda kendini geliştirme ve çalışma imkanları yüksek olduğundan oldukça avantajlıdır. Ayrıca Eskişehir’de açılacak olan bu bölüme yurtdışında çalışan bu alandaki bilim insanlarının kazandırılması amaçlanıyor.

Kurulacak olan bölümde öncelikli olarak insanlı ve insansız hava araçlarına uçak mühendisi yetiştirmek ana amaç olacaktır. Yani mühendisler yerli teknolojilerin gelişimi için çalışacaklardır.

Eskişehir Uçak Mühendislerinin Adresi Olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın