Finansal Teknolojilerde En Aktif Pazar Türkiye

Finansal Teknolojilerde En Aktif Pazar Türkiye
Finansal Teknolojilerde En Aktif Pazar Türkiye
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Gelecekte Lider Olabilir

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’nin Üst Yöneticisi Changpeng Zhao, kripto para piyasaları hakkında açıklamalarda bulundu. Şu anda dünyada 4 bin 849 kripto para birimi ve 20 bin 850 kripto para borsası bulunuyor. İşte bu borsalarda en aktif olan ülke ise Türkiye oldu.

Zhao, Türkiye’nin hem blockchain teknolojisinde hem de kripto para sektöründe en aktif pazar olduğunu açıkladı. Türkiye’nin lider konumda olmasının aslında finansal teknoloji gelişmelerine öncülük etme fırsatı sunduğunu belirtti. eğer doğru adımlar atılırsa ve kripto paralar devletlerce desteklenirse gelecekte Türkiye’nin finansal teknolojide durduğu yerin farklılık göstereceğini söyledi.

Devletlerin Merkez Bankaları tarafından yapılacak olan çalışmalara destek vermek için hazır olduklarını belirten Zhao, Türkiye’nin bu konuda çalışması ile gelecekte lider konumda olabileceğini hatırlattı. 

Sistemi Tanıdıkça Güven Artacak

Blockcahin teknolojisine karşı çekimser duranların tavrı genellikle bu teknolojiyi bilmemekten geliyor. Bireysel ya da devlet bazında bu teknolojinin öğrenilmesi ile güven oluşacaktır. Çünkü ortada güvenilmesi gereken kişi ya da kurum yerine tamamen somut ve matematiksel formüller bulunuyor. Her şey yazılımlar tarafından gerçekleştiği için son derece nesnel ve güvenilir. Türk hükümeti kripto paralara güvenerek doğru adımı atarsa gelecekte finansal teknolojilerde lider olabilecektir.

Finansal Teknolojilerde En Aktif Pazar Türkiye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın