Günde 4 Fincan Kahve ile Kilonuzu Koruyun

Günde 4 Fincan Kahve ile Kilonuzu Koruyun
Günde 4 Fincan Kahve ile Kilonuzu Koruyun
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahve Kilo Almayı Önlüyor

Daily Mail’de yer alan habere göre ABD’deki Illinois Üniversitesi’nde kahve ile ilgili deneyler yapıldı. Fareler üzerinde yapılan deneylerde düzenli olarak kafein verildi. Buna göre kafeinin kanda yağ üretimini durdurduğu belirlendi. Kahve tüketen kişilerde yağ hücrelerinin normalden daha az yağ depoladığı ortaya çıktı. 

Kafein içeren kahve, yağ moleküllerinin birikimini yüzde 20 ile yüzde 41 arasında azaltmıştır. Kafein tüketen ve tüketmeyen fareler kıyaslandığında vücutlarındaki yağ miktarındaki bu önemli fark belirlendi. Ayrıca düzenli olarak kafein tüketenler yüzde 16 oranında daha az kilo almıştır ve vücutta depolanan yağ oranı yüzde 22 azalmıştır. 

Ayrıca kafein tüketilmesi fasn geninin yüzde 31 ile 39 daha az aktif olmasına neden oldu. Yani vücutta yağa dönüşen şeker oranı azaldı. Yağ miktarını azaltan Lpl geni ise yüzde 51-69 oranında daha aktiftir. Tüm bu verilere bakıldığında kahvenin obezite ve fazla kilolarla mücadelede etkisi görülmüştür.

Belirli oranda kahve tüketimi sağlık için oldukça faydalıdır. Günde en az 1 fincan, en fazla ise 4 fincan kahve tüketilebilir. Kanserle mücadelede öncü besinlerden olan kahvenin aynı zamanda fazla kilolara karşı faydası da kanıtlanmıştır. Böylece günlük beslenme listesinde 4 fincana kadar kahveye yer vermekte fayda vardır.

Günde 4 Fincan Kahve ile Kilonuzu Koruyun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın