İBB Daha Fazla Burs Verebilmek İçin Yeniden Burs Başvurusu Alıyor

İBB Daha Fazla Burs Verebilmek İçin Yeniden Burs Başvurusu Alıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine burs için hedef yakalanamadığından yeniden başvurular alınacak.

Hedef 30 Bin Öğrenciye Burs Vermek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 bin öğrenciye eğitim bursu verilmesi hedeflenmişti. Bu kapsamda başvurular alındı. Ancak başvuruların değerlendirilmesi sonucunda 12 bin 334 öğrencinin burs almak için gerekli şartları sağladığı anlaşıldı. Daha fazla öğrenciye burs vermek isteyen İBB, yeniden burs başvuruları almaya başladı. Başvuru yapamayan, süreyi kaçıran ya da sonradan haberi olan öğrencilerin başvuru yapabilmesi için ikinci bir şans verilmiş oldu. 

İBB tarafından yürütülen Genç Üniversiteliye Eğitim Yardımı projesi kapsamında burs başvuruları alınmıştı. Toplamda 108 bin öğrenci başvuruda bulundu ve bunlardan 12 bin 334 öğrenci burs almaya hak kazandı. Başvurusu kabul edilen 12 bin öğrenci için bursun ilk taksiti olarak 1.200 TL ödeme yapıldı.

Ancak hedef 30 bin öğrenciye burs vermek olduğu için hedef yakalanmadı. Evrak kontrolü esnasında hakkını kaybeden 2 bin 605 öğrenci yeniden değerlendirilecek. Halen eksik kalan 15 bin öğrencilik burs içinse yeniden başvurular alınmaya başlayacak. 

Başvuru Tarihleri

İBB eğitim bursu için başvuru yapmak isteyen öğrenciler için süre 27 Ocak’ta başlayacak ve 6 Şubat tarihinde sona erecektir. Daha önceden başvuru yapamayan ön lisans ve son sınıf öğrencilerinin başvurusu kabul edilecek. Başka kurumdan burs alanlar da başvuru yapabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.