İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Sınavı Ne Zaman Açıklanacak

İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Sınavı Ne Zaman Açıklanacak

Adalet Bakanlığı icra müdür ve müdür yardımcısı alımı yapılması için sınav 28 Aralık’ta yapıldı. Peki, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

7000 Atama Yapılacak

Adalet Bakanlığı 7 bin icra müdür ve icra müdür yardımcısı alımı yapacaktır. Alım usulü Resmi Gazete’de yayımlandı. Alım yapılması için yapılacak olan yazılı giriş sınavı başvuruları 7-14 Kasım’da alınmıştı. Sınav ise 28 Aralık’ta gerçekleştirildi. Sınav yalnızca Ankara’da yapıldı. Yazılı sınavdan sonra bir de sözlü sınav yapılacaktır. Her iki sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 5-9'uncu dereceli kadrolara 700 icra müdür ve icra müdür yardımcısı alınacaktır. 

Adalet Bakanlığı İcra Müdürü ve Müdür Yardımcısı Giriş Sınavında adaylara 35 soru genel yetenek ve genel kültür testi ile 35 soru alan bilgisi testi uygulandı. 70 soru için 90 dakika verildi. Bu sınav sonucunda 100 puan üzerinden en az 70 puan alanlar başarılı sayılacaktır. Kontenjanın 2 katı kadara aday mülakata alınacaktır. Sınavda en yüksek puanı alan 1400 aday listeye girecek ve mülakata girmeye hak kazanacaktır.

Sınav sonuçları ÖSYM üzerinden ilan edilecektir. Sonuçların açıklanması ile sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ilandan itibaren 5 gün içinde gerekli belgeleri Cumhuriyet başsavcılıkları aracılığıyla Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığına göndereceklerdir. Mülakatta başarılı olan adaylar kura ile atanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.