İkinci El Araç Yatırımı Dövizi Geride Bıraktı

İkinci El Araç Yatırımı Dövizi Geride Bıraktı
İkinci El Araç Yatırımı Dövizi Geride Bıraktı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Talep Arttı

Kredi faizlerinin yüksek olması ve sıfır araç fiyatlarının cep yakması gibi nedenlerden ötürü tüketiciler ikinci el araç piyasasına yöneldi. Bu da fiyatların ciddi anlamda artmasına neden oldu. Son 6 ay içerisinde fiyatlarda %20 oranında bir artış yaşandığı gözlemlendi.

Sıfır Araç Bulunamıyor

Sene sonunun gelmesi ile birlikte sıfır araç bulmak zorlaştı. Zira firmaların stoklarında sıfır araç kalmadı. Verilen siparişler dahi birkaç ay sonrasında gelecek şekilde ayarlandı. Bu da tüketicilerin sıfır araçlara yönelmesine neden oldu. Durum böyle olunca altın dahi %12 değerlenirken ikinci el araçlar %20 seviyesinde değerlendi. Bu durum hatırlara 2000 yılı öncesi durumları getirdi. Zira bu zamanlarda da ikinci el araçlar yatırım aracı olarak kullanılmaktaydı. 

Fiyatlar Normalleşecek mi?

İkinci el piyasasında yer alan aktörler fiyatların sıfır araç piyasası nedeniyle arttığını düşünüyor. Şubat ayı itibariyle piyasaya yeni araçların sürülmesi bekleniyor. Bununla birlikte fiyatlar da normale dönecektir. Araç almak isteyenler de bu nedenle şubat ayının geçmesini bekliyor. Aksi takdirde uçuk fiyatlara araç almak durumunda kalabilirler. Ayrıca yeni yola girilmesiyle birlikte tüm kalemlerde zam yapılması da araç alacakları tedirgin ediyor. MTV’den benzine kadar pek çok kalemde zamlar peş peşe geldi.

İkinci El Araç Yatırımı Dövizi Geride Bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın