İlk Kez Açıklandı, 601 Sağlık Çalışanı Enfekte Oldu

İlk Kez Açıklandı, 601 Sağlık Çalışanı Enfekte Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulundan alınan bilgiler ışığında yaptığı açıklamalarda enfekte olan sağlık çalışanı sayısını 601 olarak açıkladı.

601 Sağlıkçı Virüsle Mücadele Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile her zamankinden çok daha fazla bilgi paylaştı. En çok merak edilen konu olan illere göre vaka sayısının dağılımı kamuoyu ile paylaşıldı. Bunun yanı sıra hayatına kaybedenlere ilişkin yaş ve kronik hastalık gibi veriler de açıklandı. Bakan Koca’nın açıklamaları sona erdikten sonra gazetecilerin soruları da yanıtlandı.

Bir gazetecinin sorduğu enfekte olan sağlık çalışanı sayısı sorusuna Bakan Koca, sesi titreyerek yanıt verdi. Bu sayısı paylaşmayı hiç istemediğini belirtti ancak şu anda 601 sağlık çalışanının enfekte olduğu bilgisini verdi. Sağlık durumları ile ilgili olarak ise herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı. 

Koruyucu Malzemeye Erişemeyen Sağlık Personeli Olmamalı

Sağlık Bakanı Koca, şu andaki tüm yükün sağlık çalışanlarının omzunda olduğunu belirtti. Bu nedenle onların korunması için tüm tedbirleri aldıklarını açıkladı. Özellikle koruyucu malzeme eksikliği çekmediklerini ve sağlık çalışanlarına özellikle dikkat ettiklerini açıkladı. Türkiye’nin herhangi bir yerinde koruyucu malzeme sıkıntısı çeken sağlık personeli varsa derhal kendilerine ulaşmasını istedi. Şu ana kadar 4 milyona yakın N95 maske dağıttıklarını söyledi. Yurtdışına ihracatı kestikleri için yurt içindeki arzı kolaylıkla karşılayacaklarını belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.