İlk Kez Açıklandı, 601 Sağlık Çalışanı Enfekte Oldu

İlk Kez Açıklandı, 601 Sağlık Çalışanı Enfekte Oldu
İlk Kez Açıklandı, 601 Sağlık Çalışanı Enfekte Oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

601 Sağlıkçı Virüsle Mücadele Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile her zamankinden çok daha fazla bilgi paylaştı. En çok merak edilen konu olan illere göre vaka sayısının dağılımı kamuoyu ile paylaşıldı. Bunun yanı sıra hayatına kaybedenlere ilişkin yaş ve kronik hastalık gibi veriler de açıklandı. Bakan Koca’nın açıklamaları sona erdikten sonra gazetecilerin soruları da yanıtlandı.

Bir gazetecinin sorduğu enfekte olan sağlık çalışanı sayısı sorusuna Bakan Koca, sesi titreyerek yanıt verdi. Bu sayısı paylaşmayı hiç istemediğini belirtti ancak şu anda 601 sağlık çalışanının enfekte olduğu bilgisini verdi. Sağlık durumları ile ilgili olarak ise herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı. 

Koruyucu Malzemeye Erişemeyen Sağlık Personeli Olmamalı

Sağlık Bakanı Koca, şu andaki tüm yükün sağlık çalışanlarının omzunda olduğunu belirtti. Bu nedenle onların korunması için tüm tedbirleri aldıklarını açıkladı. Özellikle koruyucu malzeme eksikliği çekmediklerini ve sağlık çalışanlarına özellikle dikkat ettiklerini açıkladı. Türkiye’nin herhangi bir yerinde koruyucu malzeme sıkıntısı çeken sağlık personeli varsa derhal kendilerine ulaşmasını istedi. Şu ana kadar 4 milyona yakın N95 maske dağıttıklarını söyledi. Yurtdışına ihracatı kestikleri için yurt içindeki arzı kolaylıkla karşılayacaklarını belirtti.

İlk Kez Açıklandı, 601 Sağlık Çalışanı Enfekte Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın